Neignoruokite „Check engine“ signalo

Jeigu prietaisų skydelyje užsidega geltona lemputė „Check engine“, kuri lietuviškai reiškia „Patikrinti variklį, tikrai nereikia jos ignoruoti ir geriau atsiradus galimybei važiuoti į servisą, ten serviso mechanikai atliks kompiuterinę diagnostiką. Šis įspėjamasis signalas yra ne šiaip sau, gamintojai juos įmontuoja tam, kad praneštų transporto priemonių valdytojams apie atsiradusį gedimą. Auto diagnostikos įranga yra sukurta tam, kad peržiūrėtų informaciją, apie kurią įspėja šis signalas.

Todėl kai užsidega ši įspėjamoji lemputė, rezervuojamės ir važiuojame į servisą. Serviso mechanikai atliks diagnostiką ir atlikę reikiamus procesus, gaus išvadas koks gedimas yra nutikęs automobiliui. Tad kaip veikia pats kompiuterinės diagnostikos procesas ir ką mes galima sužinoti atlikę kompiuterinę diagnostiką?

Pats kompiuterinės diagnostikos procesas nėra sudėtingas, tam yra reikalinga auto diagnostikos įranga ir atitinkamas žinias turintis serviso specialistas, kuris moka naudotis tokiu prietaisu.  Prietaisas yra prijungiamas prie automobilio ir gaunama informacija iš atitinkamu blokų koks tai yra gedimas. Jų gali būti pačių įvairiausių, gali rodyti, kad problema yra su oro pagalvėmis, antipraslydimo sistema ar net automatine greičių dėže. Tačiau auto diagnostikos įranga negali rodyti tokių problemų, kurios yra susijusios su kėbulu ir kitais panašiai komponentas.

auto diagnostikos įrangaNesvarbu ar jūsų vairuojamas automobilis yra keletos metų senumo ar jam keliolika metų, gedimą gali patirti kiekvienas automobilis. Nors automobilius kuriantys inžinieriai yra savo sričių specialistai ir naudoja modernias technologijas gamybai, tačiau išvengti gedimo būtų neįmanoma. Net naujesniems automobiliams, tai nutinka ankščiau ar vėliau. Žinoma, tai labai priklauso ir nuo to kaip yra automobilis eksploatuojamas, kaip juo rūpinamasi ir kaip jis prižiūrimas. Tačiau tikrai ne visos dalys yra ilgaamžės ir jos taip dėvėsi.

Todėl norint išvengti rimtesnių gedimų, geriau iš karto reaguoti į specialiai įmontuotus signalus. Jeigu bus ignoruojamas šis signalas, sugedęs automobilio mechanizmas ar dalis gali pažeisti aplinkinius mechanizmus, dėl to remontas kainuos brangiau ir užims daugiau laiko. Auto diagnostikos įranga yra prijungiama greitai, todėl procesas tikrai neužtruks ilgai, o jūs būsite užtikrintas ar galima toliau važiuoti automobilio, ar geriau to nedaryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.