Neįtikėtina žaliosios arbatos nauda

Visi mėgstame kaskart išgerti po puodelį arbatos. Neskaitant to, kad arbata yra švelnus stimuliantas, ji turi daugybę sveikatai naudingų savybių. Senovės kinai jau prieš 4000 metų gėrė žaliąją arbatą, kaip vaistą, gydant galvos skausmus, depresiją ir sąnarių skausmus. Tačiau arbatos savybės skiriasi tiek nuo jos spalvos, tiek nuo to su kuo ją geriate. Taigi, kaip galite gauti geriausios naudos ir puodelio arbatos.

Juodąją arbatą pakeiskite žaliąja

Nors juodoji ir žalioji arbata yra nuo to paties augalo, žalioji arbata yra mažiau apdirbta ir dėl to turi daugiau flavanoidų vadinamų katechinais. Jie apsaugo Jūsų kūną nuo laisvųjų radikalų, kurie gali pažeisti kūno ląsteles ir taip pat yra siejami su vėžiu ir senėjimu.

Juodajai arbatai naudojami lapeliai yra pilnai oksiduojami, o žaliajai arba baltajai tik lengvai paveikiami garais, kas padeda išsaugoti svarbius vitaminus ir mineralus. Norint išsirinkti skaniausią arbatą, nepabijokite paeksperimentuoti.

Energijai ir drėgmei palaikyti – žalioji arbata

Žalioji arbata gali suteikti energijos ir kaip mat pažadinti, kai jaučiatės aptingę žiemos vakarais. Taip pat ji padeda gerinti koncentraciją, trumpalaikę atmintį ir netgi sumažinti nuovargį. Keletas puodelio žaliosios arbatos per dieną yra puikus būdas pripildyti kūno skysčių lygį. Priešingai nei vanduo, arbata turi daug sveikatai naudingų flavanoidų, vitamino B1, B2, B6, folio rūgšties, cinko, magnio ir fosforo.

Labai gerai Jūsų širdžiai

Keturi puodeliai žaliosios arbatos per dieną gali sumažinti širdies smūgio riziką, kadangi flavanoidai ir antioksidantai padeda atitolinti širdies ligas. Japonijoje atlikti tyrimai su 40 tūkstančiais vyrų ir moterų nuo 40 iki 79 metų parodė, kad jie mažiau kenčia nuo širdies ligų nei tie, kurie negeria arbatos. Širdies ligų rizika sumažėjo 31 procentu moterims ir 22 procentams vyrų.

Tie, kurie išgėrė bent penkis puodelis per dieną, psichologinio streso lygis sumažėjo 20 procentų. Žalioji arbata padeda mažinti blogojo cholesterolio kiekį ir apsisaugoti nuo riebalų susidarymo ant arterijų sienelių, kas gali sukelti širdies smūgį.

Puodelis arbatos padeda dantims

Puodelis žaliosios arbatos turi fluorido, kuris padeda apsaugoti Jūsų dantis. Naujausi tyrimai rodo, kad žalioji arbata turi antibakterinių savybių ir padeda kovoti su dantų kariesu naikinant žalingas bakterijas.

Putojančius gaiviuosius gėrimus keiskite žaliąja arbata. Ji yra daug geriau nei emalį gadinantys gazuoti gėrimai, kuriuose yra daug cukraus ir rūgšties.

Insultas, diabetas ir vėžys

Žalioji arbata gali sumažinti kraujo spaudimą padedant atpalaiduoti kraujagysles. Jos antioksidantinės savybės mažina kenksmingo cholesterolio kiekį, kuris skatina širdies ligas. Tyrimai rodo, kad žaliojoje arbatoje esantys flavanoidai turi prieš uždegiminių savybių, kurios saugo nuo diabeto, insulto ir vėžio.

Žalia arbata ir žalia kava padeda lieknėti ir išlaikyti normalų svorį

Žaliosios arbatos ir žalios kavos vartojimas gali padėti numesti svorio, nes ji turi nulį kalorijų bei padeda didinti energijos sąnaudas. Jeigu metate svorį, geriausia į arbatą ir kavą nedėti jokių kaloringų priedų. Jeigu mėgstate gerti arbatą su pienu, rinkitės liesą pieną. Nenaudokite cukraus.

Nors arbata su pienu sumažina flavanoidų poveikį, tačiau tokia arbata yra vienas pagrindinių kalcio šaltinių moterims virš 40-ties metų.

Į arbatą galite įdėti griežinėlį citrinos, kad suteiktumėte jai gaivumo. Citrina turi daug vitamino C, kuris yra būtinas sveikatai odai, kaulams ir dantims bei stipriai imuninei sistemai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.