Kategorijos

Neužmirškime senolių

Visi žinome, kad senatvė nėra pats maloniausias gyvenimo tarpsnis. Tačiau kaip bebūtų gaila, jį vis dėl to reikia pereiti. Yra laimingi tie žmonės, kuriems netenka ilgai kankintis sergant sunkiomis ligomis, ne vien fiziškai, bet ir dvasiškai. Dar laimingesni yra tie žmonės, kuriems netenka rūpintis sergančiais savo artimaisiais.

Ko gero kiekvienas žinoma bent keletą atvejų, kai artimieji rūpinasi savo sergančiais senoliais. Labai dažnai senyvo amžiaus žmonės suserga sunkiomis ligomis, o galiausiai nebegali valdyti nei rankų nei kojų, nebegali normaliai valgyti. Būna išsigelbėjimas, jeigu jie dar protauja ir gali prakalbėti, nes nors tai parodo, kad jie dar nėra kaip daržovės ir jie dar gali paguosti savo artimuosius, jų atsiprašyti, kad tapo jiems našta. Žinoma, reikia užjausti artimuosius, kurie rūpinasi senoliais, nes jie atlieka itin didelį ir sunkų darbą. Itin dažnai artimiesiems tenka rūpintis tokiais senoliais, kuriuos reikia nuolat kilnoti, pasukti, apiprausti, išvalyti pragulas, kurios atsiranda per ilgus metus gulėjimo ligos patale. Tačiau yra tokių senolių, kurie yra ligoti ne kūnu, o siela. Artimiesiems yra itin sunkiau, kai senoliai neprotauja ir elgiasi taip, kaip jiems atrodo tinkama. Tokiuose namuose sveikinimai skamba be progos, prisimenamos senos istorijos bent kelis kartus per dieną. Būna itin skaudu, kai senoliai pradeda rūpintis tais artimaisiais, kurie yra neverti jų pagalbos. Visa laimė, jei senoliai dar jiems neatiduoda pinigų, tačiau dažnas atvejis, kai senoliai nebesugeba savarankiškai tvarkyti savo finansų ir didžioji dalis pinigų, o kartais ir visi, atitenka tiems artimiesiems, kurie juos panaudoja netinkamai ir ne senolių labui. Todėl tie artimieji, kurie rūpinasi ligotais senoliais turėtų susitvarkyti dokumentus, kad galėtų tvarkyti senolių finansus. Sunkiais atvejais prižiūrimiems senoliams dar būna skiriama ir slauga, kuri padengia išlaidas, skiriamas senolių priežiūrai.

Ko gero ne kiekvienas gali suprasti kokią naštą neša tie artimieji, kurie prižiūri ligotus senolius, tačiau beveik kiekvienas gali jiems tą naštą palengvinti. Senolių ramia senatve gali padėti pasirūpinti kiekvienas, nes kartais užtenka juos tik aplankyti ir pabūti su jais bent pusdienį. Tokia apsilankymai praskaidrina senoliams dieną, o artimieji, kurie jais rūpinasi gauna šiek tiek laisvo laiko sau, o tokiomis dienomis jis būna toks brangus.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *