Kategorijos

namaiKaip rodo valstybinės įmonės “registrų centras” duomenys, praeitais metais visoje lietuvoje buvo fiksuojamas nekilnojamo turto rinkos pagyvėjimas. Populiariausi skelbimai internete taip pat rodo padidėjusi aktyvumą. Tai fiksuojama išanalizavus NT skelbimų kaitą bei naujų skelbimų publikavimą.

Dažniausiai tautiečiai perka senos statybos butus, didžiuosiuose šalies miestuose. Tai paaiškinama tuo, kad nuo nekilnojamo turto burbulo sprogimo 2008 metais, butų kainos senos statybos daugiabučiuose nukrito daugiau kaip du kartus. Svarbus ir tas faktas, kad šios rūšies nekilnojamo turto lietuvoje yra daugiausiai.

Palyginus su 2011 metais, 2012 jau buvo fiksuojamas nežymus kainos augimas. Tai įtakota suaktyvėjusios rinkos, vartotojų lūkesčių pasikeitimo bei ženklių nuolaidų naujos statybos būsto sektoriuje.

Bankai siūlo nuolaidas

Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai per savo antrines bendroves šiuo metu valdo didžiulį kiekį įvairaus nekilnojamo turto. Dažnai bankai siūlo išties palankias finansavimo sąlygas bei ženklias nuolaidas savo valdomam būstui įsigyti.  Tai leidžia pagyvinti ne tik senos statybos būsto pardavimus, bet ir naujos statybos butų bei namų pardavimų apimtis.

Dėl rekordinių žemumų tarpbankinėse palūkanose (euribor ir vilibor), šiuo metu paskolos būstui yra ypač atpigusios. Tai itin džiugina tuos, kurie jau turi pasieme paskolą būstui ir pasirinke kintamų palūkanų normą. Naujas hipotekos paskolas bankai šiuo metu dalina itin atsargiai ir dažnai atmeta abejonių keliančius prašymus. Tačiau tiek kas vistik gauna patvirtinimą, džiaugiasi “pigiais pinigais”.

Daugiausiai pigo žemės sklypai

Registrų centro duomenimis per paskutinius penkis metus labiausiai pigo žemės ūkio paskirties, žemės sklypų kainą. Priklausomai nuo regiono šio nekilnojamo turto kainos smuko nuo 50 iki 85 procentų. Panašią tendenciją teigia fiksuojantys ir interneto skelbimus stebintys asmenys. Tiesa skelbimai yra dažnai kiek pabranginti. Taip pardavėjas siekia užkelti kainą, tačiau vėliau derybų metu dauguma pardavėjų yra linke nuleisti iki 30 procentų nuo pradinės kainos.

Reklama: Nemokamas lietuvos imoniu katalogas Jūsų verslui.

Tokias nuolaidas dažniausiai daro tie asmenys ar įmonės, kuriems reikia greitai realizuoti valdomą nekilnojamą turtą, dėl užklupusių finansinių sunkumų. Įmonės išparduoda ir nebereikalinga NT, kuris atsilaisvino sumažinus produkcijos apimtis, dėl kritusio bendro vidaus vartojimo.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *