Kategorijos

Optinis nivelyras. Į ką atkreipti dėmesį?

Optinis nivelyras. Į ką atkreipti dėmesį?

optinis nivelyras

Optinis nivelyras – tai prietaisas, be kurio daugelis statybininkų neįsivaizduotų savo kasdienio darbo. Tai yra nepamainomas pagalbininkas kuomet reikia rasti aukščio skirtumą tarp dviejų ar daugiau taškų. Daugelis mano, jog perkant šį prietaisą nereikia labai kreipti dėmesio į gamintoją, visi jie iš principo yra vienodi. Deja, tačiau tai mitas. Optinis nivelyras, kaip ir betkoks kitas prietaisas, turi labai daug svarbių parametrų, kuriuos gali sugadinti pigesnės naudojamos medžiagos, ar prastai sugalvota ir išvystyta technologija. Toliau išvardinsime pagrindinius kriterijus ieškant ir perkant optinį nivelyrą:

Diafragmų skaičius

Optinis nivelyras turi savybę bėgant laikui išsiderinti dėl didelių temperatūrinių pokyčių. Norint to išvengti, brangesnių prietaisų gamintojai integruoja į savo prietaisus sudedamąją dalį vadinama diafragmą. Iš principo, kuo daugiau diafragmų, tuo mažesnis šansas, jog prietaisas artimiausiu metu išsiderins. Žiūrėdami aprašymą būtinai į tai atkreipkite dėmesį. Jei neužsiminta, tai gali būti kaip įspėjamasis ženklas, jog prietaisas jų turi ne per daugiausiai ir pardavėjas bando tai nuslėpti. Garsesnių firmų nivelyruose, tokiose kaip „Brauber SL909“ yra sumontuoti bent 10 diafragmų, todėl kalibracija yra reikalinga itin retai.

Lęšio medžiaga

Didžioji dalis optinių nivelyrų turi stiklinį lęšį, tačiau tai jau yra skaitoma kaip pasenusį technologija. Dabar, siekiant dar didesnio tikslumo, yra dedamas safyro kristalo stiklas, kuris leidžia ne tik išgauti didesnį tikslumą, bet ir suteikti prietaisui daugiau patvarumo.

Trikojo tvirtinimas

Beveik visi optiniai nivelyrai turi 5/8” sriegio tvirtinimą, tačiau retkarčiais pasitaiko nenumatytų atveju ir prietaisas turi nestandartinį tvirtinimą. Sugadinus trikojį darbo metu gali tekti smarkiai nusivilti, nes nestandartinių trikojų įsigyti yra praktiškai neįmanoma. Tai yra ypatingai būdinga mažai girdėtiems gamintojams. Visąlaik rekomenduojame pasidomėti prieš perkant, ar trikojio sriegis yra standartinis.

Atsiliepimų skaičius internete

Jeigu perkate nivelyrą ne parduotuvėje, visuomet turite galimybę pasiskaityti atsiliepimus apie prietaisą. Suvedę modelio pavadinimą į savo naudojamą paieškos sistemą galite greitai ir lengvai surasti visa Jus dominančią informaciją iš kitų vartotojo lūpų. Tais atvejais kuomet nėra jokios informacijos apie prietaisą internete, siūlome būti labai atsargiems ir stengtis, kiek įmanoma daugiau, išsiklausinėti pardavėją ir kruopščiai patikrinti prietaisą (retais atvejais tai būna kopija).

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *