- rekuperatoriniai;
- mobilūs;
- sieniniai;
- orą vėsinantys;
- dar keleto kitų.
Jie skiriasi savo veikimo principu, bet tarnauja tam pačiam tikslui – tiekti šviežų orą į patalpą (-as), kur to reikia. Oro kondicionierius nėra itin pigus malonumas, todėl prieš jį įsigyjant reiktų atidžiai įvertinti savo poreikį jam ir finansinius pajėgumus. Nors rasite ir nedidelių, kompaktiškų ir mobilių oro vėdinimui ar vėsinimui skirtų kondicionierių, nemaža tikimybė, kad tokiu atveju labiau verta įsigyti tiesiog ventiliatorių arba praverti langą. Nors oro kondicionierius gali skleisti itin šaltą orą, drėkinti, sausinti ar net jonizuoti orą, rimtai įvertinkite savo poreikius ir tik tada pasiryžkite tokiam pirkiniui.
Kadangi oro kondicionieriai, dar žinomi kaip A/C įrenginiai,yra pakankamai „rajūs“ elektros vartotojai, jų išlaikymas tikrai atsispindės ir elektros sąskaitoje. Tiesa, jį bene visad galėsite valdyti nuotoliniu pulteliu, tad orą reguliuoti galima gulint lovoje ar užsiimant kažkuo kitu, kada nenorite per daug vargti dėl gaivumo ar šviežumo. Vis dėlto yra didelis piktnaudžiavimas kondicionieriais, kuris gali prišaukti peršalimą ar kitas ligas. Žmonės dažniausiai nejaučia kaip greit ir kaip efektyviai oro kondicionieriai gali atšaldyti orą, todėl neretai nustato jį į maksimalų veikimo greitį ir tik pradedami krėsti šaltuko – sureguliuoja jį tinkamai. Taip labai nuvarginate savo organizmą, galite padidinti susirgimo riziką, todėl svarbu, kad naudotumėtės juo saikingai ir atidžiai.
Na, o štai biuro ar įvairių paskirčių komercinėse patalpose dėl higienos standartų ir saugumo – kondicionieriai privalo būti įrengti besąlygiškai. Jų kiekis priklauso nuo patalpos dydžio bei vykdomos veiklos standartų.
Parašykite komentarą