Kategorijos

Oro kondicionierius automobilyje

Oro kondicionierius automobilyje – privalumas. Ir jei seniau kondicionierius automobilyje buvo prabanga ir jį buvo galima rasti tik prabangesnės komplektacijos automobiliuose tai dabar jis montuojamas didžiojoje dalyje automobilių. Pigesnės komplektacijos automobilyje rasite oro kondicionierių, o geriau sukomplektuotame – klimato kontrolės sistemą. Oro kondicionierius tiesiog šaldo orą. O klimato kontrolės sistema pati palaiko pasirinktą pastovią oro temperatūrą. Jei klimato kontrolė kelių zonų – galėsite pasirinkti skirtingos temperatūros orą skirtingose automobilio pusėse.

oro kondicionieriusKondicionierių sukeliamos problemos
Tačiau kiekvienas technikos stebuklas atneša ir savas problemas. Pirmoji ir turbūt mažiausia problema naudojant oro kondicionierių yra kuro sąnaudų padidėjimas. Oro kondicionierius bet kokiame automobilyje padidins kuro sąnaudas. Kuro sąnaudų padidėjimas gali siekti net iki 20 procentų, priklausomai nuo automobilio galingumo, kondicionieriaus naudojimo intensyvumo, važiavimo ypatybių. Žiūrint iš kitos pusės, jei dideliu greičiu važiuosite atsidarę langus padidės oro pasipriešinimas, sumažės aerodinamika ir kuro sąnaudos padidės ir tokiu atveju. Antroji daug didesnė problema tai galimybė vasarą peršalti, susirgti angina ar net plaučių uždegimu. Taip yra todėl, kad žmogaus organizmas sunkiai prisitaiko prie staigaus temperatūros svyravimo. Staigūs temperatūros svyravimai sukelia stresą organizmui ir net vasarą galite susirgti peršalimo ligomis. Svarbiausia nepersistengti ir nesišaldyti “iki maksimumo”. Temperatūros skirtumas tarp lauko ir vidaus neturi būti daugiau kaip 5-6 laipsniai. Įsivaizduokite jei lauke +32, o automobilyje +17 tai organizmui reikia ištverti staigų 15 laipsnių temperatūros pasikeitimą. Kondicionierių apskritai reiktų naudoti tik ilgesnių kelionių metu. Jei važiuojate trumpais atstumais, į automobilį įlipate ir vėl išlipate kas keletą minučių tai geriau šiek tiek prasiverti langą ir nekankinti organizmo.

Patarimai dėl oro kondicionieriaus eksploatacijosSvarbiausias faktas kurį turite žinoti – kondicionieriaus sistema uždara ir jei ji veikia be sutrikimų kondicionierių pildyti nereikia! Jei kondicionierių prireikia papildyti freonu tai reiškia, kad kažkur yra jo nutekėjimas. Ir reikia ne pildyti, o ieškoti pro kur jis dingsta. Jei šiek tiek freono dingsta per 10 metų – nėra tragedijos. Bet jei freonas dingsta nuolat – reikia sandarinti visą automobilio kondicionavimo sistemą. Būkite atsargūs rinkdamiesi meistrus. Nes daug meistrų tiesiog pripildo Jūsų sistemą ir pasako, kad sutaisė mašinos oro kondicionierių. O apie neatliktus darbus sužinote tik po kurio laiko kai jis vėl dingsta.

 

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *