Kategorijos

Pafoso miestas Kipre

PafosasKeliaujam keliaujam, kaip tauta, kaip pasaulis, ir vis panašiai. Vis ieškom šiltų kraštų, neva čia šaltume namie visą laiką. Kuo gi šiaurėj blogai, arktyje, ar bent tundroje? O vat daugeliui – blogai, ir tendencija nesiliauja. Neveltui populiariausios atostogų kryptis – tai ar kurortas, ar sala, ar šiaip koks miestas Viduržemio jūroje. Kipras, Kipro sala, bei pietvakarinis šios salos miestas Pafosas puikiai atitinka šiuos tris kriterijus. Ir sala, ir kurortas, ir pajūrio miestas. Tolokai rytuose, jei kaip atskaitos tašką pamatysime Viduržemio jūros centrą. Na, iš akies.

Taigi taigi, Pafosas vis populiaresnis tarp tautiečių atostogautojų. Šilta čia, jūra čia, o gal net svarbiausia – pigu. Tikrai taip. Nors ir tolimas tas Kipras atrodo, bet pigiomis avialinijomis skristi į silpnos ekonomikos valstybę tikrai nėra brangu. Keliasdešimt eurų. Na, labai neieškant ir sezono metu – gal koks šimtas eurų. Žmogui. Į vieną pusę. Dažniausiai tiek pakanka į abi puses. Na visa kita jau saloje – vietinis transportas, viešbučiai, maistas – net ir palyginus su mūsų kainomis, pavyzdžiui, Palangos – nėra brangu. Kaina mums tebėra svarbus faktorius, renkantis kur keliauti, tad nieko keisto, kad Pafoso miestas toks populiarus.

O kodėl gi Pafosas? Kodėl ne kiti Kipro miestai ar miesteliai? Geras klausimas, tiesą sakant. Yra Kipre ir jaukesnių, mažesnių, ramesnių, o kartais ir labiau pramogauti linkusių kurortų  – Larnaka, Aja Napa ir kiti. Bet gi pripažinkim – esam tinginiai. Reikalas tas, jog būtent šalia Pafoso leidžiasi pigiųjų avialinijų lėktuvai. Kaip ir visų kitų, beje. Vos penkios ar dešimt minučių autobusu ar taksi – ir štai jūs savo viešbutyje miesto centre. Daugeliui to pilnai pakanka. Ir rūpesčių daug mažiau. Kam tie neaiškūs nuotykiai, kuomet atskridus vėlai vakare į Kiprą, būtent Pafosą, dar tenka valandą ar dvi važiuoti iki savo viešbučio kitame mieste, ieškoti tiek pačio miesto, tiek ir viešbučio. O po to panašiai grįžinėti ir į oro uostą.. . Pripažinkim – tingiau, paprasčiau, geriau. Pafosas traukia tingumu, ne tik pats savimi.

Na o koks gi tas Pafosas? Senas, sausas, pusiau šiuolaikiškas. Erdvus ir prigrūstas. Vėjuotas. Nevietinis. Kodėl? Nes sezono metu turistų čia gerokai daugiau nei vietinių kipriečių. Jei dar įtrauksime darbo turistus – sezoninius viešbučių, restoranų, kavinių, įvairių pramogų sektoriaus darbuotojus, atvykstančius iš kitur vien užsidirbti. Taip vietinių dalis visai sumenksta. Šiame mieste ilgi paplūdimiai, gausu netoliese esančių kavinių bei restoranų. Labai daug įvairiausių viešbučių. Įvairiausių labiau kaina, iš išorės tai gana panašūs lipdiniai. Bet rinktis tikrai yra iš ko. Miestas senas, menantis ir tikrai senus laikus. Žinoma, kalba eina apie Pafoso senamiestį, turėjusį reikšmę ir viso Kipro istorijai, apie pakrantės tvirtovę, apie maldos namus. Šalia miesto ir labiausiai saloje lankomi objektai – mažų akmenėlių mozaikų parkas, vaizduojantis Bizantijos laikus, ir Karalių kapai, olos ir uolos, gan klaidūs bet ir įdomūs. Be karalių, tik su kapais. Pafosas vertas dėmesio ne tik dėl savo geografinio patogumo. Verta dėmesio ir visa Kipro sala. Kitaip sakant, nereikėtų Pafoso vertintitik dėl to, jog būtent šalia jo pastatė tarptautinį oro uostą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *