Kategorijos

Pagal ką pasirinkti dūmų ir smalkių detektorių?

Namai yra vieta, kur pirmiausia turėtume jaustis saugūs. Dėl šios priežasties ypač nuosavų namų gyventojai dažnai įsirengia apsaugos nuo įsilaužimo ir stebėjimo sistemas. Tačiau kartais jie pamiršta, kad išorinės grėsmės yra tik dalis aplinkybių, kurių turėtume saugotis. Sugedus šildymo sistemai ar vienam iš pagrindinių namų įrangos elementų, verta leisti apie tai informuoti anksčiau sumontuotą dūmų detektorių.

Kodėl namuose reikalingas dūmų ir smalkių detektorius?

Pagrindinė dūmų detektoriaus užduotis yra įspėti apie kilusį gaisrą, taip pat viršijant norminę kenksmingų medžiagų koncentraciją ore. Svarbiausia ir kartu pavojingiausia iš šių medžiagų yra anglies monoksidas. Tai bekvapės ir bespalvės dujos, labai nuodingos žmonėms ir gyvūnams. Anglies monoksidas susidaro deginant iškastinį kurą arba žalią naftą, pvz. namą šildant akmens anglimis. Ilgalaikis kontaktas su šia medžiaga gali baigtis mirtimi, o pirmieji nerimą keliantys apsinuodijimo anglies monoksidu simptomai yra galvos skausmas, galvos svaigimas, vėmimas ir sąmonės netekimas.

Kaip pasirinkti dūmų detektorių namams?

Prieš perkant verta žinoti, kad tokio tipo įrenginiai yra mažo dydžio ir dažniausiai montuojami ant lubų. Kai tik aptinkama grėsmė, anglies monoksido jutiklis praneš apie tai suskambėdamas. Naujesnėse šio tipo įrenginių versijose taip pat yra pranešimų siuntimo į išmanųjį telefoną sistema.

Sprendimui kurį pasirinkti jūsų namams įtakos turi daug veiksnių, tačiau geriausia sutelkti dėmesį į pagrindinius. Taigi, apie ką pirmiausia turėtumėte pagalvoti?

  • Galia;
  • Pavojaus signalo garsumo lygis;
  • Aprėptis;
  • Papildomos jutiklio savybės

Šiandieniniai dujų aptikimo įrenginiai gali informuoti savininką apie pavojų net tada, kai jo nėra namuose. Pakanka įsigyti įrenginį su įdiegtu belaidžiu ryšiu ir jį atitinkamai sukonfigūruoti, o tada internetu gauti informaciją apie įrankio veikimą patalpoje.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *