Pagalba ieškant, kur investuoti pinigus

ID-10077264Finansų direktorius- žmogus atsakingas už įmonės finansinius bei piniginius reikalus. Tiek grynųjų pinigų, tiek operacijų be grynųjų pinigų valdymas yra labai svarbi bet kurios įmonės dalis, reikalaujanti ypatingos kontrolės ir atidumo, o būtent finansų direktoriaus tikslas ir yra valdyti šiuos srautus, peržiūrėti ir tvirtinti įvairius sandorius. Taigi ar gali įmonė apseiti be tokios pareigybės ir pelningai vykdyti veiklą?

Pagrindinis finansų direktoriaus uždavinys – užtikrinti bendrovės pelningumą ir disponuoti aktualia informacija apie bendrą įmonės finansinę padėtį. Be šios funkcijos, tokias pareigas einantis žmogus stebi būtiniausias išlaidas, įgyvendina mokestines prievoles, bei dairosi naujų variantų, kur investuoti pinigus. Be abejo be sprendimų kur investuoti paieškos, finansų direktorius bando pritraukti ir įmonės investuotojus. Bendrai tariant, šis asmuo, pasitelkdamas savo specifines žinias, daro viską, kad jūsų įmonės veikla būtų kuo pelningesnė.

Nereikėtų manyti, kad finansu direktorius– savarankiška ir nepriklausoma figūra įmonės personalo struktūroje. Glaudus tarpusavio komunikavimas, konsultavimasis su vadovaujančiais asmenimis yra pagrindas sėkmingo funkcijų vykdymo. Finansų direktorius neturėtų priiminėti sprendimų savarankiškai, priešingai galėtų kilti interesų konfliktas, rodantis, kad siekiama asmeninių, ne įmonės tikslų įgyvendinimo. Taigi sprendimai dėl įmonės finansų visada turėtų būti priimami vadovaujantis bendradarbiavimo principu, kas neleistų finansų direktoriui piktnaudžiauti savo funkcijomis.

Finansų direktorius – ne šiaip verslininkas. Finansų direktorius – dažniausiai aukštąjį išsilavinimą turintis, bei nuolatiniuose mokymuose dalyvaujantis ir savo kvalifikaciją keliantis asmuo, sukaupęs didžiulę patirtį verslo struktūrose. Tobulėjančios aukštosios technologijos, be abejonės, paveikia ir finansus bei kitus piniginius reikalus, dėl to, stagnacija finansų direktoriaus mokymesi yra draudžiama.

Na, o jei jūsų verslas yra „ką tik gimęs“, ir jums papildoma nuolatinė finansų direktoriaus pareigybė būtų tik nepageidaujamos išlaidos, sprendimas yra – galite sudaryti sutartį dėl konkrečių veiksmų, ar terminuoto laiko, per kurį finansų direktorius atliks įvairiausius veiksmus – konsultuos jus dėl konkrečių sandorių sudarymo, atliks kasdienes finansines užduotis, bei sudarys strateginį finansinį įmonės planą. Atlygis už paslaugas bus įkainotas, atsižvelgus į suteiktų paslaugų rūšį ir trukmę.

Taigi, pažvelgus šiek tiek atidžiau, akivaizdu, kad norint sėkmingai vykdyti įmonės veiklą, bei gauti kuo didesnį pelną, tikslinga įsteigti finansų direktoriaus pareigybę ar bent jau sudaryti sutartį su asmeniu, teikiančiu tokias paslaugas. Finansų bei pinigų priežiūrą pavedę tai išmanančiam asmeniui, galėsite būti ramūs, jog tikroji įmonės padėtis yra žinoma ir stebima, nuolat yra siekiama maksimalaus pelno mažiausiomis sąnaudomis, bei visada rasite būdų, kur investuoti pinigus ar kaip pritraukti investicijas iš išorės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.