Kategorijos

Pagalvės įtaka miego kokybei

Ar dažnai atsibundate neišsimiegoję, skauda kaklą ar galvą? Priežastis gali būti netinkama pagalvė. Deja, nedaugelis žmonių skiria laiko tinkamos pagalvės pasirinkimui. Vieni modeliai tinka žmonėms, kurie miega ant šono, kiti – tiems, kurie dažniausiai ilsisi ant nugaros. Taigi kokia turėtų būti gera pagalvė ir kuo turėtumėte vadovautis rinkdamiesi?

Pagalvės įtaka miego kokybei

Tik nedaugelis žmonių supranta, kokią didelę įtaką miego kokybei daro pagalvė. Būtent ji visą naktį išlaiko galvą tinkamoje padėtyje, o tai neabejotinai turi įtakos gebėjimui atsipalaiduoti ir atsigauti kaklo raumenims. Deja, netinkamai pritaikyta pagalvė gali turėti daug neigiamų pasekmių sveikatai – nuo nuovargio ir prastos savijautos iki stipraus kaklo ar pečių skausmo, kurį sukelia per didelė raumenų įtampa. Ji netgi gali prisidėti prie knarkimo ar miego apnėjos išsivystymo, nes kvėpavimo takai nėra visiškai laisvi. Tinkamai pritaikyta pagalvė turėtų atitikti anatominę galvos formą ir užtikrinti, kad kaklinė stuburo dalis gulėtų tiesioje linijoje. Tačiau nėra modelio, kuris atitiktų visų naudotojų poreikius.

Kaip išsirinkti pagalvę, atitinkančią jūsų poreikius?

Pirkdami naują pagalvę, pavyzdžiui, internetinėje svetainėje rustile.lt, turėtume žiūrėti ne tik į kainą. Labai svarbu, kad jos forma ir užpildas atitiktų jūsų poreikius. Taigi į kokius aspektus turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį? Pirma, pirmiausia verta atsižvelgti į čiužinio kietumą, nes miegant ant minkšto paviršiaus ir kietos pagalvės jūsų kūnas įgrius, o galva liks pakelta, o ilsintis ant kieto paviršiaus ir minkšto modelio pagalvės, kaklo srities atrama bus nepakankama. Tačiau norint patikrinti, ar pagalvė tinkamai pasirinkta, prireiks kito asmens pagalbos. Tam paimkite pasirinktą pagalvę ir atsigulkite ant tokio pat kietumo čiužinio, koks yra jūsų miegamajame, remdamiesi tik galva ir kaklu. Tokioje padėtyje atkreipkite dėmesį, ar smakras pakreiptas į krūtinę ir ar kaklinė stuburo dalis yra lygi ar ne. Jei galva palinksta link čiužinio, tai ženklas, kad pagalvė yra per minkšta arba per žema, o jei palinksta į viršų, vadinasi, pasirinktas modelis yra per kietas arba per aukštas. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą formą ir kietumą ne tik pagal savo pageidavimus, bet ir pagal savo kūno sudėjimą ar dažniausiai miegamą padėtį.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *