Kategorijos

Pakuočių gamyba skaitmeniniu būdu: 3 pagrindiniai etapai

Pakuotės – tai viena svarbiausių kiekvieno produkto dalių, reprezentuojanti prekės ženklą bei išskirianti jį iš kitų gaminių. Dėl šios priežasties svarbu ne tik pakuočių dizainas, bet ir tai, kaip bus atlikta pakuočių gamyba. Nusprendus spaustuvėje užsakyti pakuotes savo gaminiams, naudinga žinoti, kaip atliekama pakuočių gamyba bei kokie svarbiausi jos gamybos etapai. UAB ,,Printela“ specialistai apžvelgia 3 pagrindinius pakuočių gamybos skaitmeniniu būdu etapus.

  1. Sukuriamas ir/ar koreguojamas pakuočių dizainas

Nepaisant to, kokiam produktui – maisto, kosmetikos ar kt. – gaminama pakuotė, pirmiausia yra sukuriamas unikalus pakuočių dizainas. Į daugelį spaustuvių, pavyzdžiui, UAB ,,Printela, dažniausiai atkeliauja jau kliento sukurto dizaino pakuotės ar etiketės.

Verta paminėti, kad klientui atsiuntus norimų pagaminti pakuočių maketus, šie vėliau siunčiami koreguoti spaustuvės dizaino skyriui. Jame dirbantys specialistai patikrina tam tikrus atsiųsto failo elementus: užlaidas, maketo kokybę ir pan. Vėliau kliento atsiųstas failas yra paruošiamas spaudai, t. y. sutvarkomas, spalvų padengimui pagal poreikį (pavyzdžiui, kur turi matytis skaidrus langelis ar metalizuotos spalvos, blizgesys ir t. t.). Svarbu žinoti, kad kartais prireikia ir minimalių teksto korekcijų, pvz.: tenka pakoreguoti maistines vertes, galiojimo datą, sugeneruoti  brūkšninį kodą ir pan. Galiausiai dizaino skyriaus specialistai atsiųstame faile pažymi vietas, kur bus atidarymo juostelė, įkirtimai, jei reikalinga – suapvalinimo kampai ir pan.

Atlikus visus minėtus darbus, failas persiunčiamas klientui, kad šis patvirtintų padarytas korekcijas ir leistų pradėti pakuočių gamybą. Vėliau kliento patvirtintas failas atiduodamas spaudai.

  1. PET pakuotė ir kitos lanksčios pakuotės spausdinamos skaitmeniniu būdu

Naudinga žinoti, kad PET pakuotė ir kitos lanksčios pakuotės gali būti spausdinamos keliais skirtingais būdais. Vienas iš jų – skaitmeninis spausdinimas, kurį, viena iš nedaugelio Šiaurės Europoje, atlieka ir inovatyvi spaustuvė Kaune UAB ,,Printela“.

PET pakuotė ar kita lanksti pakuotė pagal kliento patvirtintus pateiktus maketus spausdinama ant rulono, laminuojama, pjaunama ir kitaip formuojama.

  1. Atliekama skaitmeninė spauda ir pospaudiminiai pakuotės darbai

Svarbu paminėti, kad pospaudiminiai ir kiti skaitmeninės spaudos darbai atliekami pasitelkiant modernius skaitmeninius spausdintuvus. Pospaudiminiai darbai atliekami po spaudos, norint galutinai užbaigti pakuotę. Specialistai trumpai apžvelgia pagrindinius pospaudiminius pakuotės darbus: laminavimą, pjovimą ir formavimą.

  • Laminavimo metu pakuotė aptraukiama specialiomis skaidriomis plėvelėmis – taip spaudos gaminiai apsaugomi nuo aplinkos poveikio, prailginant jų tarnavimo laiką.
  • Pjovimo metu lanksti pakuotė pjaustoma įvairiais formatais.
  • Formavimo metu lanksčioms pakuotėms suteikiamos įvairios formos.

Pakuočių gamyba – tai ilgas ir kruopštus procesas, reikalaujantis ne tik laiko, tačiau kartu ir žinių bei patirties. Tad jei Jums reikalinga kokybiškai, profesionaliai bei preciziškai atliekama pakuočių gamyba, kreipkitės į UAB ,,Printela“. Šiuolaikiška spaustuvė Kaune skaitmeniniu būdu spausdina lanksčias pakuotes mažais bei vidutiniais tiražais. Spaustuvė gamina lanksčias pakuotes įvairiems maisto produktams, kosmetikos ir kitiems gaminiams, taip pat gali įgyvendinti ir nestandartinius užsakymus. Jei turite papildomų klausimų, susijusių su pakuotėmis ir pakuočių gamyba, susisiekite – ilgametę patirtį sukaupusi profesionali darbuotojų komanda ne tik pakonsultuos, bet taip pat padės išsirinkti išskirtines pakuotes Jūsų gaminiams.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *