Kategorijos

Paprikos – ir maistas, ir vaistas

paprikosPaprikos yra plačiai naudojama daržovė, nors neretai gali būti vadinama ir prieskoniu, kuri pasižymi ryškiomis sveikatai naudingomis ypatybėmis ir vaistiniu poveikiu. Paprikos kaip ir pomidorai yra viena iš daugiausiai rūšių ir charakteristikų: spalva, dydžiu, forma, skoniu, auginimo ir eksploatavimo sąlygomis, ir panašiai, pasižyminti daržovė.

Kaip maisto produktas paprikos gali būti naudojamos ir žalios, ir termiškai apdorotos – keptos, konservuotos, troškintos, iš jų gaminami padažai, jomis skaninami kiti produktai, pavyzdžiui, gaminamas šokoladas su paprikomis. Taip pat kulinarijoje plačiai paplitę yra paprikų prieskoniai: nuo saldžių iki aštrių.

Paprikos taip pat pasižymi ir vaistinėmis savybėmis, yra įrodyta, kad paprikos stiprina širdį, aktyvina smegenų veiklą, gerina virškinimą ir netgi saugo nuo nutukimo. Saldžiosiose paprikose yra daugiau vitamino C nei visose kitose daržovėse, todėl jos gali būti vartojamos profilaktiškai nuo atminties pablogėjimo, greito nuovargio, dažnų peršalimų, prasto žarnyno darbo ir sąnarių skausmų. Reguliariai valgomos saldžiosios raudonos paprikos teigiamai veikia kraujagysles, mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir saugo nuo mažakraujystės.

Paprikų auginimas nėra labai sudėtingas ir labai panašus į pomidorų auginimą. Šie augalai gali augti tiek vazonuose, tiek šildomuose šiltnamiuose šaltuoju metų laiku, tiek nešildomuose šiltnamiuose arba netgi lauke šiltuoju metų laiku. Daiginamos iš sėklų, mėgsta šilumą ir šviesą, reikalauja drėgmės ir atramos bei nuolatinio vaisių nuskynimo, kad augalas nenulinktų ir taip nenulūžtų.

Paprikas žmonės augina rečiau, tačiau pasirinkus patikimus sėklų pardavėjus, kurie garantuoja kokybišką ir gausų derlių, bijoti jas auginti nereikia, nes vienas iš pagrindinių gero derliaus garantų ir yra kokybiškos sėklos. O gavus tokį paprikų derlių vienais metais, kitais net nesusimąstoma apie galimybę jų neauginti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *