Kategorijos

Parama šilumos siurbliams oras vanduo – proga sutaupyti kiekvienam

bank note banknote banknotes bill
Photo by Pixabay on Pexels.com

Šiomis dienomis gyventojai skatinami atsinaujinti neefektyvias šildymo sistemas renkantis gerokai modernesnius įrenginius. Ir tuomet net galima atgauti pusę už juos sumokėtos sumos. Taigi, tai dviguba nauda, kadangi ne tik pavyks sutaupyti bei žymiai pigiau įsigyti naują įrenginį, bet ir mėgautis visais jo privalumais. Kadangi tokios sistemos garantuoja ir ženkliai mažesnes šildymo išlaidas. Ir tai dar viena priežastis, kodėl vis daugiau žmonių nelaukia bei įsigyja šiuos įrenginius. Kadangi praktiškai kiekvienas tą padaręs gali sulaukti kompensacijos. Tuo labiau, kad tam numatytas tikrai nemažas biudžetas, tačiau delsti taip pat nereikėtų, nes neaišku, ar ateityje bus vykdomi tokie projektai.

Ko reikėtų nepamiršti norint gauti kompensaciją?

Pernelyg nerimauti nereikėtų, kadangi parama šilumos siurbliams oras vanduo suteikiama itin lanksčiomis sąlygomis. Tiesa, yra tam tikri reikalavimai, kuriuos turi atitikti šildymo įrenginys. Lygiai taip pat ir būstas turi būti pastatytas bei įregistruotas jau penkerius metus prieš paraiškų teikimo termino pradžią. Aišku, yra ir daugiau reikalavimų, bet kiekvieną kartą skelbiant kvietimą teikti paraiškas jie gali keistis. Todėl prieš svarstant apie tokio įrenginio įsigijimą bei galimybe pasinaudoti kompensacija reikėtų pasidomėti, kokios yra šiuo metu galiojančios sąlygos. Jas tikrai nebus sudėtinga rasti internete, o tiksliausiai informacija pateikiama oficialioje APVA svetainėje. Nors ir daugelis šildymo įrenginių pardavėjų puikiai žino visus šiuos niuansus. Todėl ir su jais galima pasikonsultuoti.

Kokios sumos galima būtų tikėtis?

Kiekvieną kartą ji gali kažkiek skirtis priklausomai nuo pasirinkto įrenginio ir jo techninių charakteristikų. Tačiau parama šilumos siurbliams oras vanduo gali siekti net iki keliolikos tūkstančių Eurų vienam paraiškos teikėjui. Aišku, dažniausiai kompensuojama suma prilygsta pusei tinkamų finansuoti išlaidų sumos. Ji apskaičiuojama atsižvelgiant į įrenginio vardinę galią. Ir praktiškai kiekvienas atitinkantis keliamus reikalavimus gali kreiptis dėl šios kompensacijos, kol nėra pasibaigęs tam numatytas biudžetas. Tačiau net ir po to gali būti skelbiami nauji kvietimai, o į juos taip pat galima pretenduoti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *