Kategorijos

PARAMA VERSLUI – PAGALBOS PROJEKTAI, ATITINKANTYS JŪSŲ POREIKIUS

Pradedate verslą, vystote turimą, o gal norite užsiimti savarankiška veikla? Ar žinote, jog įvairūs verslai ar savarankiška veikla gali susilaukti nemenko tiek valstybės pagalbos verslui, tiek ES pagalbos priemonių dėmesio. Parama verslui gali būti ranka pasiekiama, jei pasitelksite patyrusius ekspertus ir konsultantus.

Dažnas pasiklysta paramos projektų ir remiamų veiklų labirinte, pabūgsta biurokratinių procedūrų ar iš anksto nusiteikia nesėkmei. Tačiau, akivaizdu, kad nepabandęs – nelaimėsi, o nežengęs pirmo žingsnio – nenueisi viso kelio, dažnai vedančio į sėkmę.

UAB SOPRO CONSULTING ekspertų duomenimis, per mažiau nei dešimtmetį, kai jie pradėjo verslui teikti pagalbos projektų finansavimo konsultavimo ir įgyvendinimo paslaugas, jų klientų projektams finansuoti buvo išmokėta 23,1 mln. eurų subsidijų, kurios atvėrė verslui, ypač smulkiam, naujas galimybes ar leido išvystyti senesnes. Sukaupta bene 10 metų patirtis SOPRO CONSULTING ekspertams leidžia pasiūlyti ir pritaikyti jūsų veiklai tinkamiausią paramos projektą.

Pagal konkrečius lūkesčius, poreikius bei galimybes SOPRO CONSULTING padeda išrinkti ir parengti tinkamiausią projektą, kuris maksimaliai atitiktų jūsų poreikius ir keliamus tikslus.

Valstybės parama verslui ir ES parama

Galimi du paramos verslui projektų finansavimo šaltiniai: LR Valstybės ir Europos Sąjungos paramos lėšos. Kiekvienas projektų finansavimo šaltinis turi savo privalumų bei trūkumų, kuriuos galima bandyti išsiaiškinti patiems arba išsamiai padiskutuoti su ekspertais.

LR Valstybės parama verslui ir finansuojami projektai gali siekti iki 200000 Eur subsidijų, skiriamų pagal tam tikras programas: vietinės užimtumo iniciatyvos, darbo vietų steigimas, savarankiško užimtumo rėmimas.

Vietinės užimtumo iniciatyvos įgyvendinamos teritorijose, kuriose bedarbių dalis, skaičiuojant darbingo amžiaus gyventojus, yra didesnė negu vidutiniškai šalyje. Projektai – Darbo vietų steigimas – įgyvendinami visoje Lietuvoje, jų metu kuriamos darbo vietos žmonėms, turintiems ne didesnį nei 55% procentų darbingumo lygį.

Tuo tarpu, pagal priemonę Savarankiško užimtumo rėmimas, kuriam paraiškas galima pradėti teikti nuo 2021 m. sausio 6 d., yra galimybė pasinaudoti valstybės parama ir įkurti savo verslą, t.y. susikurti darbo vietą sau. Yra ir papildomų sąlygų, apie kurias detaliau galima paskaityti SOPRO CONSULTING puslapyje.

ES parama verslui remia smulkų ir vidutinį verslą, verslo pradžią, kitus nišinius projektus. Pagal šį finansavimo šaltinį galite aplikuoti ir tikėtis finansavimo įvairiems projektams, tuo pačiu ir verslo pradžiai kaime ar jau turimo verslo plėtrai. Didžiausia ES parama verslui, kurią gali gauti verslas kaime – 200 000 Eur.

ES parama verslui apima ir investicijas į miškininkystės technologijas ar bendrai – technologines ekoinovacijas. Pagal Ekoinivacijos LT priemonę finansuojami projektai gali sulaukti net 1,5 mln. Eur paramos.

Pramonės skaitmeninimas LT, Naujos galimybės LT ar Regio potencialas LT – dar keletas specifiškai orientuotų finansavimo priemonių, padėsiančių verslui kurtis ar plėstis.

Galima sutikti su tuo, jog paramos projektų labirintas nemenkas, bet tai ne priežastis nepradėti. Su patyrusiais ekspertais ne tik projekto pasirinkimo procesas, paraiškos rengimas, bet, jums pageidaujant, ir įgyvendinimas gali būti įveikiamas kiekvienam – SOPRO CONSULTING.

 

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *