Kategorijos

Pardavimų mokymų nauda verslui. ES finansavimas įmonėms

Pardavimų bei su jais glaudžiai susijusių temų mokymai ir toliau lieka vieni iš populiariausių. Tačiau pastaraisiais metais vis dažniau pereinama nuo šių temų pagrindų, bazinių dalykų tobulinimo prie specifinių, kiekvienam verslui pagal jo veiklos ypatumus pritaikytų nuoseklių mokymo programų įgyvendinimo.

Ne tik paslaugų centrai, bet ir į technologinį atsinaujinimą investavusios gamybos įmonės ir kitų, didesnių verslų savininkai, aktyviai graibsto Europos pinigus darbuotojams mokyti.
Štai keletas aktualių paaiškinimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, pretenduojant verslo mokymų paramos gavimui.

Pavyzdžiui, svarbu žinoti, kad paramos negali gauti užsienio bendrovių filialai, tai privalo būti Juridinių asmenų registre įregistruotos įmonės. Taigi užsienio investuotojai, turintys arba planuojantys turėti tik filialus Lietuvoje, nėra tinkami projektų vykdytojai – filialai nėra juridiniai asmenys.
Projekto metu sukurtų darbo vietų tris metus išlaikyti nereikia, nors toks reikalavimas dėl darbo vietų išlaikymo taikomas pagal kitas priemones.
Reikalaujama sukurti bent vieną darbo vietą. O kitas reikalavimas yra dėl privačios investicijos, kuri skaičiuojama nuo įmonės įsikūrimo dienos t.y. paraiškos pateikimo momentui įmonė turėtų būti sukūrusi ne mažiau nei 20 darbo.
Jei iki paraiškos pateikimo momento įmonė nėra pasiekusi bent vieno reikalavimo, ji dar turi galimybę pasiekti šį reikalavimą per laikotarpį iki 3 metų po darbuotojų mokymo projekto.
Tikimybė, kad jūsų paraiška bus patenkinta, bus didesnė, jei darbuotojų mokymams nebuvo pasinaudota ES parama iš 2007–2013 m. programavimo laikotarpio: tokiu atveju plėtros projektui suteikiami 4 balai, anksčiau pasinaudojusiems parama – 3 balai.
Be to, tiesioginių projekto išlaidų finansavimo suma vidutiniškai vienam projekte dalyvaujančiam asmeniui negali viršyti 3.000 Eur. Tai apskaičiuoti galima taip: visas tiesiogines projekto išlaidas reikėtų padauginti iš projekto intensyvumo, finansuojamosios dalies (kuri siekia 50% visų projektui tinkamų išlaidų) ir padalyti iš projekte dalyvaujančių asmenų skaičiaus. Gauta suma negali viršyti 3.000 Eur, o prašoma maksimali finansavimo suma – 580.000 Eur.

Svarbi aplinkybė ir ta, kad įmonėms, vykdančioms darbuotojų mokymo projektą, darbo užmokestis gali būti laikomas kaip projekto vykdytojo nuosavas įnašas. Projekto pareiškėjas įgyvendindamas personalo ugdymo projektą turi numatyti dalinį nuosavą finansavimą, kurį gali sudaryti darbuotojų, kurie dalyvauja mokymuose, darbo užmokestis (pilna darbo vietos kaina) už mokymuose praleistą laiką.

Verslo konsultacijos

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *