Kategorijos

Parketo priežiūros gidas

Parketo priežiūros gidas

Įsirengus savo svajonių namus ir išsiklojus prabangų parketą, tuo viskas nesibaigia. Norint, kad parketas tarnautų ilgai, reikalinga nuolatinė jo priežiūra, tinkamai pasirinktos valymo priemonės, šluostės, vandens kiekis, valymo dažnumas ir kita. Dažnu atveju, žmonės išsikloję parketo dangą, nelabai įsivaizduoja, kad parketinės dangos priežiūra skiriasi nuo standartinio grindų valymo, todėl pasitaiko atveju, kad ilgaamžiškumu pasižyminti grindų danga pradeda prarasti savo estetinę išvaizdą, atsiranda dideli tarpai tarp parketlenčių, parketas pradeda raitytis. Tam, kad Jūsų namų parketinė danga tarnautų kuo ilgiau, ir neprarastų savo estetinės išvaizdos yra būtina atsakinga grindų dangos priežiūra.

Pagrindinė taisyklė prižiūrint parketą, yra tinkamai parinktas vandens kiekis jo valymui. Šluotos šluostė privalo būti ne per drėgna, valant negali likti pelkių, bei vandens tarpuose. Jei valant susidarė balučių, jas nedelsiant reikia nuvalyti. Parketo tarpai gavę vandens pradeda juoduoti ir praranda savo estetinę išvaizdą.

Kitas svarbus etapas – specialios parketo dangos valymo priemonės. Norint, kad parketas tarnautų ilgiau, reikia pasirinkti specialias, būtent parketui pritaikytas, valymo priemones. Tokias priemones Jums rekomenduos parketo prekyba užsiimančios įmonės. Priemonių kainos yra įvairios, ir priklauso nuo sudėties ir valymo dažnumo. Kartais užtenka, į vandenį kuriame yra mirkoma šluostė įmaišyti dalį specialaus, parketo valymui pritaikyto, mišinio, ir kartą per mėnesį juo pravalyti grindis, tam, kad parketo tarnavimo terminas ženkliai prasitęstų. Nuolatinis grindų valymas specialiomis priemonėmis nėra būtinas, tačiau visgi reikalingas.

 

Kokios geriausios parketo eksploatacinės sąlygos?

Norint, kad parketo danga tarnautų ilgiau, projektuojant namus, vertėtų investuoti ir į sistemas, palaikančias reikiamą santykinę drėgmę bei temperatūrą namuose. Specialistai sako, kad geriausia santykinė oro drėgmė, kuri labiausiai tinka medinėms parketo grindims yra tarp 40 ir 60%. Rekomenduojamai drėgmei palaikyti reikia, kad patalpose būtų apie 20 laipsnių temperatūrą. Žiemą, tai yra šildymo sezonu, santykinė oro drėgmė sumažėja iki maždaug 20 – 25%, ir tai gali iššaukti parketo grindų tarpų didėjimą ir juodavimą. Tam, kad žiemą palaikyti tinkamą santykinę oro drėgmę ir sukurti optimalias sąlygas parketui, reikėtų palaikyti apie 22 laipsnių temperatūrą.

Dar vienas naudingas patarimas būtų labai paprastas. Norint, kad parketo grindys tarnautų ilgiau, tai visų baldų kojas paklijuoti švelniu medžiagos gabaliuku, kuris stumdant baldus nebraižytų parketinių grindų paviršiaus. Tam nereikia samdyti specialistų, apklijuoti baldų kojas slidžia tekstiline medžiaga galima ir patiems.

Sako, kad parketo grindys yra pasirinkimas visam gyvenimui. Su šiuo teiginiu nesutikti sunku, tačiau jei norime, kad mūsų parketo danga namuose ir po 10 ar 20 metų atrodytų puikiai, o ne priimtinai, nereikėtų nuvertinti būtinybės tinkamai ir atsakingai prižiūrėti parketinę grindų dangą. Parketo danga nėra pigi, todėl pasirūpinkite, kad Jūsų grindys tarnautų kuo ilgiau ir tinkamai jas prižiūrėkite.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *