Pasiklydęs Maljorkoje

MaljorkaAtostogų metų patiriami nuotykiai dažniausiai įsimena visam gyvenimui. Patirti nuotykių keliaujant su kelionių agentūra, kuomet visi jūsų žingsniai suplanuoti – ganėtinai sudėtinga. O štai savarankiškos kelionės atveria kur kas platesnes galimybes įvairiausiems įspūdžiams. Dažniausiai – tik teigiamiems, nors iš pradžių taip gali ir nepasirodyti. Panašiai nutiko Maljorkoje, atostogų metu ankstyvą rudenį.

Viskas prasidėjo nu rastų pigių skrydžių, greitos viešbučio rezervacijos ir štai jau aš oro uoste. Maljorka pasirinkta ne atsitiktinai – ši Ispanijai priklausanti sala puikiai tinka įvairaus pobūdžio atostogoms. Ir tingiam gulėjimui smėlyje, ir aktyviam architektūros ir kultūros paminklų lankymui, ir intensyviam keliavimui po sala pėsčiomis ar dviračiais. Suderinti šiuos dalykus bandžiau ir aš, tiesa, pirmajam punktui vis tik skyręs kuo mažiau dėmesio.

Maljorka puikiai tinka įvairiems pasivaikščiojimams po kalnus, jūros pakrante ar mažus miestelius. Įdomesnėse vietose čia įrengti bei pažymėti trekingo takai, vietomis yra netgi ką nors įdomaus pasakojantys stendai. Galima tais takeliais sėkmingai važinėtis ir dviračiais, nors kai kur savo transporto priemonę ir tektų persinešti ar pasivaryti. Vis tik Maljorkoje gana nemaži kalnai, ypač turint tai, kad jie kyla tiesiai nuo jūros paviršiaus.

O mano nuotykis prasidėjo vieno ilgo pasivaikščiojimo metu. Žavėjausi nuostabiais Maljorkos vaizdais eidamas vienu iš daugelio trekingo takų. Kildamas tai aukščiau, tai žemiau, slinkau jūros pakrante paskui saulę – į vakarus. Nejučia ir takeliai ėmė nykti, mažėti, netgi dingti. Tačiau dėl to tik įdomiau – neatrastos vietos kur kas labiau žavi nei įprasti turistiniai maršrutai. Po vieno nutolimo nuo jūros greitai suvokiau, jog net nebežinau, kurioje pusėje ta jūra yra. Tuo labiau – o kur mano viešbutis. Na, pasiklysti svečioje saloje irgi įdomu. Po kelių valandų vinguriavimų tarp laukų ir uolų pasiekiau nuostabų jūros paplūdimį, glaudžiai įsiterpusį tarp aukštų uolų. Jokių žmonių pėdsakų, lygi lygi jūra, aukštos, įspūdingos uolos ir vos keliasdešimties metrų pločio smėlio ruožas tiesiog pribloškė. Vaizdai tiesiog kaip rojuje. Na, bent jau taip turėtų būti.

Pasiklydimo faktas greitai dingo iš galvos, juk jūra šalia, žinojau į kurią pusę teks traukti pakrante. Vis tik Maljorka – sala, per daug čia niekur nenuklysi. Tačiau jau buvo gana vėlu, ėmė temti, ir nutariau nakvoti tiesiog tame rojaus kampelyje – ėjimas tamsoje per uolas ir kalnus tikrai ne išeitis. Ir, ko gero, tai buvo įspūdingiausia nakvynės vieta mano gyvenime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.