Pasižvalgant po Norvegija

Norvegija asocijuojasi su didelėm algom, didelėm kainom, ir fiordais. Pirmas punktas keliaujančiajam  neaktualus, tuo tarpu į kitus du prieš kelionę reikia atsižvelgti. Tačiau neverta gąsdintis milžiniškų kainų ar grožėtis ir domėtis vien tik fiordais. Norvegija – kur kas daugiau.

Oslas. – vienas brangiausių pasaulio miestų. Jei keliaudami valgysite tik restoranuose, o nakvynės ieškosite miesto centre, tą tikrai pajusite. Tačiau taupesnis turistas dalį maisto gali atsivežti iš namų, gali pirkti prekybos centruose, na o nakvynę rinktis miesto pakraštyje kokiam nedideliam hostelyje. Štai viskas ir pinga. Kalbant apie Norvegiją apskritai, šalyje gausu kempingų, o vietomis, ypač šiaurinėje šalies dalyje, už- palapinės pasistatymą niekam nereikia mokėti.

Turbūt patogiausia apžvelgti šalį automobiliu. Nuosavu ar nuomotu – patogumo reikalas.  Kelių tinklas šalyje išvystytas tiek, kiek leidžia Skandinavijos kalnai, vietomis tenka važiuoti tuneliais (mokamais), visumoj tai tikrai patogus keliavimo būdas. Į fiordus verta pažvelgti ne tik iš viršaus, bet ir iš apačios, leidžiantis į kokį nedidelį kruizą Šiaurės jūros pakrantėmis. Uolos – Norvegijos grožybės. Bene žymiausia ir tarp turistų populiariausia yra netoli Stavangerio miesto esanti Preikestolen uola. Uolos luitas, tarsi pakibęs virš bedugnės, sutalpina nemažą pulką turistų, o jos nuotraukų internete turbūt tūkstančiai. Tai tikras traukos centras Norvegijoje. Neretai žmonės atskrenda į vien į Stavangerį, kad aplankytų šią vietą. Užsukite ir jūs!

Besižvalgant po uolėtuosius fiordus, neverta pamiršti, kad Norvegija  – sena šalis, klestėjusi ir viduramžiais, garsiųjų vikingų dėka. Šalyje yra įvairių tų laikų griuvėsių, organizuojamos teminės ekskursijos, skirtos susipažinti su vikingų kultūra. Pajūrio mieste Bergene, į kurį taip pat galima tiesiog atskristi, yra nemažai muziejų, skirtų susipažinti ir su vėlesnių laikų Norvegijos istorija. Čia yra ir Norvegijos, kaip stiprios jūrinės valstybės, paveldą saugantys laivų muziejai. Juose eksponuojami ir mažos žvejų valtelės, ir didelių laivų dalys, net iš vandenyno dugno ištraukti „skenduoliai“. Čia galima susipažinti ir su garsiojo Kontikio istorija, plausto, kuriuo pakartodamas protėvių kelią, Turas Hejerdalas su komanda kirto Atlanto vandenyną.

Norvegija – įvairi ir įdomi šalis, kurią tikrai verta kada nors aplankyti, kartu su kontikis.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.