Paskolų refinansavimas – kas tai?

paskolų refinansavimasRefinansavimo paslauga, tai vartojimo paskolų gavėjų suformuotas poreikis padengti jau turimas paskolas. Refinansavimas arba dar kitaip vadinamas perkreditavimas – tai naujos paskolos ėmimas, kada naujoji paskola panaudojama anksčiau paimtai paskolai ar paskoloms padengti.

Refinansavimas gali būti vykdomas įvairiais tikslais, pavyzdžiui, norint pagerinti paskolos sąlygas arba siekiant padidinti turimą paskolos sumą bei dėl kitų įvairių priežasčių. Be abejonės, dažniausia refinansavimo priežastis yra mažesnės palūkanų normos paieška, siekiant sumažinti bankui mokamas įmokas.

Tarkime, jog skirtinguose bankuose turite dvi vartojamąsias paskolas, kurias gavote skirtingu laiku, taigi, turite ir dvi atskiras įmokas. Jei nuspręstumėte bendradarbiauti tik su vienu banku, tada kreiptumėtės dėl paskolos refinansavimo ir gautą sumą pervestumėte į abiejų turimų vartojamųjų paskolų sąskaitas, taip jas padengdami. Po to Jums liktų tik viena paskola ir viena įmoka. Tampa, kur kas patogiau tvarkyti asmeninius finansus, kada vietoj kelių įsipareigojimų lieka vienas.

Paskolų refinansavimas taip pat gali padėti pasididinti paskolą: jeigu ėmėte paskolą prieš kelerius metus, tai greičiausiai palūkanų norma yra didesnė nei dabar bankų siūlomos, o buto rinkos vertė irgi turbūt padidėjusi dėl pastaruoju metu rinkoje vyravusios nekilnojamojo turto kainų augimo tendencijos. Taigi, refinansuodami galite gauti patrauklesnį banko pasiūlymą nei prieš tai buvęs ir gauti papildomą sumą pinigų, jei Jums jie reikalingi kitiems sumanymams įgyvendinti.

Taigi, refinansavus turimus įsipareigojimus, mėnesinė įmoka iš tiesų gali sumažėti net iki kelių kartų, tačiau labai svarbu tinkamai įvertinti finansinės įstaigos siūlomą metinę paskolos palūkanų normą bei išsianalizuoti visus su paskolos sudarymu ir jos administravimu susijusius mokesčius, kurie taip pat sudaro bendrą metinę kredito kainą, nes kitu atveju gali tekti nusivilti ir užuot sutaupę tik permokėsite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.