Kategorijos

Patarimai, kaip užtikrinti drabužių spintos ilgaamžiškumą ir tvarumą

Jūsų spinta – tai jūsų asmeninio stiliaus ir investicijų į drabužius rinkinys, todėl, norint užtikrinti jos ilgaamžiškumą ir tvarumą, ja reikia tinkamai rūpintis. Gerai prižiūrimas garderobas ne tik padeda drabužiams ilgiau tarnauti, bet ir mažina mados atliekų kiekį ir poveikį aplinkai. Laikydamiesi šių paprastų, bet veiksmingų patarimų, galite prižiūrėti savo garderobą ir džiaugtis mėgstamiausiais drabužiais daugelį metų.

Reguliariai valykite ir tvarkykite

Reguliariai tvarkykite savo spintą – tai pirmas žingsnis ją prižiūrint. Kiekvieną sezoną skirkite laiko peržiūrėti drabužius ir įvertinti, ką dažnai dėvite, ką reikia taisyti ir ko nebenaudojate. Padovanokite arba parduokite nebereikalingus daiktus ir sutvarkykite spintą, kad būtų lengviau rasti ir pasiekti drabužius. Sugrupuokite panašius daiktus ir apsvarstykite galimybę naudoti stalčių skirtukus arba pakabas, kad viskas būtų tvarkinga.

Laikykitės tinkamų skalbimo instrukcijų

Kad drabužiai būtų ilgaamžiai, labai svarbu skaityti ir laikytis ant drabužių esančių priežiūros etikečių. Skirtingiems audiniams reikia specialios priežiūros, o tinkamas skalbimas padės išsaugoti jų spalvas ir kokybę. Venkite naudoti karštą vandenį, nes jis gali susitraukti arba sugadinti tam tikrus audinius. Jei įmanoma, skalbkite šaltame vandenyje, nes jis yra švelnesnis drabužiams ir taupo energiją. Prieš skalbdami apverskite drabužius išvirkščia puse, kad apsaugotumėte išorinius paviršius nuo trinties.

Naudokite švelnius ploviklius

Rinkitės ekologiškas, švelnias skalbimo priemones, kuriose nėra aštrių cheminių medžiagų. Šios skalbimo priemonės yra draugiškesnės jūsų drabužiams ir aplinkai. Venkite naudoti per daug skalbiklio, nes gali likti likučių ir išblukti spalvos. Stipriai suteptiems daiktams, užuot naudoję per daug skalbiklio, naudokite dėmių valymo priemones arba iš anksto išmirkykite dėmes.

Kai tik įmanoma, džiovinkite ore

Džiovindami drabužius džiovyklėje, laikui bėgant jie gali susidėvėti, susitraukti ir išblukti spalvos. Kai tik įmanoma, džiovinkite drabužius ore, pakabinę juos ant virvės arba naudodami džiovyklą. Džiovinimas ore yra švelnesnis drabužiams ir padeda išsaugoti jų formą bei audinio kokybę. Jei privalote naudoti džiovyklę, pasirinkite mažesnio karščio nustatymą arba švelnų ciklą.

Nedelsdami šalinkite dėmes

Dėmes šalinkite iškart, kai tik jos atsiranda, kad neįsigertų į audinį. Venkite trinti ar šveisti dėmę, nes ji gali išplisti ir pažeisti audinį. Vietoj to švelniai ištrinkite dėmę švaria šluoste ir, jei reikia, naudokite dėmių valiklį. Visada laikykitės dėmių valiklio instrukcijų ir pirmiausia išbandykite jį ant paslėpto audinio ploto, kad įsitikintumėte, jog jis nepakeis spalvos.

Tinkamai laikykite sezoninius drabužius

Pereinant iš vieno sezono į kitą, tinkamai laikykite ne sezoninius drabužius, kad išlaikytumėte jų kokybę. Prieš dėdami drabužius į saugyklą, juos išvalykite ir sulankstykite arba pakabinkite. Naudokite orui pralaidžias talpas arba drabužių maišus, kad apsaugotumėte juos nuo dulkių ir kenkėjų. Ilgalaikiam saugojimui nenaudokite plastikinių maišelių, nes jie gali sulaikyti drėgmę ir sukelti pelėsį.

Drabužius kaitaliokite

Drabužių rotacija reiškia, kad nedėvėkite tų pačių drabužių per dažnai. Suteikdami drabužiams laiko pailsėti tarp dėvėjimų, mažinate jų nusidėvėjimą ir prailginate jų tarnavimo laiką. Be to, kaitaliodami drabužius galėsite ištirti daugiau savo garderobo dalių ir jomis mėgautis.

Taisykite

Vietoj to, kad išmestumėte drabužius su nedideliais pažeidimais, išmokite keletą pagrindinių siuvimo įgūdžių, kad galėtumėte juos pataisyti ir sutaisyti. Pakeiskite trūkstamas sagas, sutvarkykite atsilaisvinusias siūles ir užtaisykite nedideles skyles. Taip ne tik sutaupysite pinigų drabužių pakeitimui, bet ir prailginsite jų tarnavimo laiką.

Priimkite tvarią madą

Rinkdamiesi ekologiškus ir etiškus prekių ženklus, kurie naudoja tvarias medžiagas ir atsakingus gamybos metodus, remkite tvarios mados praktiką. Priimdami sąmoningus sprendimus dėl pirkimo, prisidedate prie mados pramonės poveikio aplinkai mažinimo.

Daugiau: Sidonas.lt

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *