Patarimai, kurie padės bandant užmegzti verslo ryšius Vokietijoje

eurpoa.euKiekvienas verslo savininkas turėtų suprasti, kad skirtingose šalyse galioja skirtingi įstatymai ir yra nevienoda verslo vystymo tvarka. Be to, labai skiriasi ir žmonių mentalitetas bei pažiūros, todėl nemanykite, kad Lietuvoje būdinga ir lietuvių verslininkams įprasta verslo kūrimo ir plėtojimo tvarka bus analogiška ir kitose užsienio šalyse. Deja, bet toks požiūris būtų labai klaidingas ir galintis neigiamai paveikti jūsų verslo vystymą. Taigi, jei šiuo metu svarstote galimybes pradėti bendradarbiavimą su Vokietijos įmonėmis, pateiksime jums keletą naudingų patarimų.

  • Visuomet būkite punktualūs. Vėlavimas Vokietijoje yra pripažįstamas bene pačia didžiausia nuodėme. Net jei pavėluosite penkioms minutėms – ypač pirmojo susitikimo metu – tai bus pripažįstama kaip asmeninis įžeidimas ir gali tapti labai sudėtinga tęsti ką tik prasidėjusį bendravimą. Trumpiau tariant, pirmasis įspūdis, kuri vokiečių verslininkai susidarytų apie jus, būtų labai neigiamas. Todėl jei matote, kad nespėsite į susitikimą atvykti laiku, kaip įmanoma anksčiau apie tai informuokite ir atsiprašykite.
  • Vartokite pareigybių pavadinimus ir pavardes. Vokiečiai mėgsta hierarchinę struktūrą. Tai reiškia, kad bendraudami jie į kolegas kreipiasi vartodami pareigybės pavadinimą ir kreipdamiesi pavarde – nebent kalbama apie draugiškus santykius, kuomet kreipiamasi vardu. Jei rengiate verslo susitikimą, visų pirma pristatykite savo viršiausią asmenį, įvardindami jo pareigas ir pavardę.
  • Visuomet paspauskite ranką. Tiek pasisveikindami, tiek ir atsisveikindami vokiečiai visuomet vieni kitiems paspaudžią ranką. Todėl jei vieno ar kito susitikimo ar konferencijos metu jums prireikė išvykti, būtinai su kiekvienu asmeniu atsisveikinti paspausdami ranką. Nepamirškite pradėti nuo paties vyriausio ir svarbiausio asmens. Be to, rankos paspaudimas turėtų būti tvirtas. Tai simbolizuoja apie žmogaus patikimumą.
  • Aprangos kodas yra labai griežtas. Vokiečių aprangos kodas yra labai formalus ir konservatyvus – tai taikoma tiek vyrams, tiek ir moterims. Todėl reikėtų vengti daugybės aksesuarų ir pasirinkti formalų įvaizdį padedančius sukurti drabužius.

Žinoma, patarimų, kuriais galite vadovautis bendraudami su vokiečių verslininkais, yra ir daugiau, tačiau jei nepamiršite pastarųjų, jūsų pirminiai žingsniai gali būti sėkmingi.

Patarimais pasidalino Vokietijos įmonių katalogas http://eurpoa.eu/lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.