Kategorijos

Pavarų dėžės priežiūra – esminiai dalykai.

Mechaninės pavarų dėžės gedimai

Iš mūsų turimos patirties galime pasakyti, jog dauguma vairuotojų ne visai tiksliai arba išvis nesupranta kokiu principu veikia mechaninė pavarų dėžė. Todėl dažnai nežino kaip reikia ją tinkamai prižiūrėti, kad ji tarnautų kuo ilgiau, tiksliai ir nepavestų kelyje, o sugedus, pavarų dėžės gedimai būti minimalūs.

Mechaninę pavarų dėžę sudaro tikrai daug detalių, bet, ko gero, svarbiausią vaidmenį atlieka krumpliaračiai ir guoliai. Kadangi važiuojant šios detalės nuolat sukasi, atsiradusi trintis mažina jų tarnavimo laiką bei kelia jų temperatūrą. Dėl šios priežasties atsiranda beveik visi pavarų dėžės gedimai. Paaiškiname, jog net grūdintas metalas perkaitęs praranda savo savybes, tampa netvirtas. Tai kokiu būdu galima sumažinti detalių dėvėjimąsi ir išvengti jų perkaitimo?
Atsakymas yra: reikia ne tik tikrinti pavarų dėžės tepalus, bet ir juos keisti, o pastebėjus jų nuotėkį ar išgirdus keistus garsus – nelaukti ir kreiptis į autoservisą konsultacijos. Tinkama tepalų būklė ir pakankamas jų kiekis pavarų dėžėje stipriai sumažina detalių dėvėjimąsi ir jų perkaitimo tikimybę.

Pavarų dėžės tepalo keitimas – ar būtina?

Be jokios abejonės – būtina. Verta žinoti, kad naujas tepalas pasižymi geresnėmis tepimo savybėmis nei senas. Vairuotojai dažnai klaidingai mano, kad nusipirkus kitą automobilį privalu keisti tik variklio alyvą ir nepagalvoja, kad, galbūt, ankstesnis automobilio savininkas niekada nėra keitęs alyvos pavarų dėžėje. Tokiu atveju pavarų dėžės gedimai būna žymiai rimtesni, o jų tikimybinė ženkliai padidėja. Labai svarbu tai, jog keičiant pavarų dėžės tepalą galima pastebėti pirmų problemų požymius. Kadangi senajame tepale galima pamatyti detalių atplaišų, ar kitų stiprių dėvėjimosi požymių. Todėl pavarų dėžės gedimai gali būti nustatomi dar iki rimtos žalos atsiradimo.

Pateikiame kelis pavyzdžius, kurie puikiai iliustruos, kokios priežastys gali sukelti tam tikras gedimus jūsų automobilio pavarų dėžei ir sankabai. Vis dėl to jeigu taip atsitiko – mes galime jums padėti, susisiekite konsultacijai ir viskas bus aiškiau.

Nudaužti pavarų dėžės veleno krumpliaračiai

Pavarų dėžės krumpliaračiai nudužta staiga, nėra būtina važiuoti ilgai. Dažna to priežastis yra ekstremalus važiavimas arba ilgas ir greitas važiavimas žema pavara, ar patekusios kitų pavarų dėžės detalių atplaišos.  Atkreipiame dėmesį, kad kitų pavarų dėžėje tikrai nėra laisvų detalių, kurios veikiant pavarų dėžei gali judėti nuo vieno galo į kitą. Šios detalės ar kitos atplaišos atsiranda nuo netinkamos mechaninės pavarų dėžės priežiūros. T. y. automobilio savininkas kuris laikas girdėjo neįprastus garsus, tačiau nesustojo, o važiavo toliau. Dažniausiai pasitaikanti situacija, jog pavarų dėžėje nebuvo tepalo ar tepalo lygis buvo gerokai mažesnis nei reikalingas minimalus, todėl ypatingai greitai dilo guoliai. Guoliams sudilus, jie pabiro į didelius gabalus – vėliau jau sekundžių reikalas, o galimas pasekmių pavyzdys pateiktas iliustracijoje viršuje.

Pavarų dėžės magnetas

Svarbu paminėti, kad ne visos detalių liekanos kelia didelį pavojų mechaninei pavarų dėžei. Pavarų dėžės viduje vyksta nuolatinis procesas- dalys tarpusavyje sukasi ir juda. Todėl natūralu, kad dėl didelės trinties atsiranda dilimas ir dilimo – dėvėjimosi produktai. Šiuo atveju smulkios metalo dalelės, kurios nereikalauja pavarų dėžių remonto. Tačiau didelės nudaužtos detalės ne visada surenkamos viduje esančiu magnetu, nors ir prikibusios prie magneto, gali sukelti rimtus pavarų dėžės gedimus ir netgi nepataisomą žąlą.

Pavarų dėžės guoliai

Guoliai sugadinami dėl kelių priežasčių. Pirma, kai tepalo lygis nepakankamas, dėl trinties šratų paviršiuje atsiranda duotutės, o po kiek laiko šratai subyra. Kita priežastis, ant šratų paviršiaus patenka stambesnės atplaišos nuo kitų detalių. Tokiu būdu susidaro grandininė reakcija ir sugadinamos kelios detalės ar net visa pavarų dėžė. Grįžtame prie to, kad pavarų dėžės gedimai gali būti atitolinami, jeigu laiku keičiamas pavarų dėžės tepalas.Todėl išgirdus įtartinus garsus, užėsius rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais.

Norite sužinoti daugiau apie pavarų dėžės priežiūrą, plačiau: pavarudezes.lt

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *