Paveikslai, jų valymas ir atnaujinimas

Tapyti meno kūriniai, laikui bėgant tampa vertingesni. Tačiau laikui bėgant, kadangi jie stovi nejudinami, jie pradeda rinktis dulkes ir nešvarumus. Paveikslai, meno kūriniai, kuriems reikia priežiūros. Jų valymui negalima naudoti alkoholio, ar panašaus tipo priemonių, kurios sugadinti jūsų paveikslą. Yra vienas populiarus metodas, valyti paveikslus namuose. Šis metodas yra senas, išbandytas ir duoda geriausią efektą, valant aliejiniais dažais, ant drobės pieštus paveikslus. Puikiai tinka nuo meno kūrinių valyti dulkes, bei nešvarumus. Kadangi paveikslai laikui bėgant juodoja ir blunksta, žemiau pateiktas būdas, kaip paveikslus atnaujinti.

Dulkių valymas

Vienas iš variantų valyti paveikslus namie, tai naudoti baltą duoną. Paklauskite bet kurio specialisto, kuris valo ir prižiūri paveiklsus, ir jis jums tai patvirtins. Nuvalyti dulkes ir nešvarumus nuo paveikslų, nėra sudetinga. Beveik visuose namuose, atidarę duoninę, rasite kepalą baltos duonos, kurią galime panaudoti tapyto meno kūrinio nuvalymui. Duona turi būti minkšta. Atplėškite gabalą duonos, ir jos minkštąją dalimi švelniai braukite per paveikslo paviršių. Duona nuvalis ir surinks visas dulkes. Darbo gale, nuvalykite duonos trupinius nuo paveikslo. Tai galite padaryti papurtę paveikslą, arba nupūtę tai kas liko ant jo, arba su švelniu šepeteliu.

Paveikslų atnaujinimas

Bėgant laikui, dėl tam tikrų cheminių procesų, paveikslai blunka, keičia savo pirminį vaizdą. Kad paveikslai neprarastų savo pirminio vaizdo, galima juos atnaujinti patiems savo namuose. Pirma, nuo meno kūrinio reikia nuvalyti visus nešvarumus ir dulkes. Aukščiau aprašytas būdas tam puikiai tinka. Kai paveikslas sutvarkytas, metas jį atnaujinti. Tam padaryti reikia medžiagos gabalo, bei vandenilio peroksido tirpalo (3%). Sudrėkinkite skudurėlį su vandeniu, bei keliais lašiukais vandenilio peroksido tirpalu. Atsargiai ir švelniai nuvalykite paveikslo viršų. Šis procesas reikalauja kantrybės, nes reikia dirbti lėtai ir atsargiai, kad nesugadinti paveikslo. Nuvalius paveikslą, jis atrodis švariai ir naujai. Prabangūs paveikslai reikalauja specialisto dėmesio. Patiems nevalyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.