Kategorijos

Paveikslai – ne tik gražu, bet ir praktiška

Inos Kazarinos paveikslaiDaugelis žmonių nėra abejingi menui. Norite paprieštarauti? Tuomet turbūt meną suprantate kaip kažką labai sudėtingo ir nežemiško, o meno kūriniais laikote tik garsiausių menininkų paveikslus, skulptūras ir kitus šedevrus, kurie gali kainuoti net milijonus litų, tačiau juk menas nėra vien tik aukščiausio lygio meno šedevrai, prabangūs dirbiniai, kabantys meno galerijose. Meną galima įžvelgti žymiai paprastesniuose dalykuose. Norite dailiai atrodyti, gėles sodinti į gražius vazonus, derinte užuolaidas prie sienų spalvos? Visa tai ir yra menas! Juk estetikos kūrimas reikalauja kūrybiškumo, o kūrybiškumas ir yra menas. Menas slypi kiekviename namų kampelyje, aprangos detalėje, dekoro elemente. Verta pakalbėti apie dažną dekoro elementą – paveikslus. Paveikslai – tiesioginė meno išraiška ir kiekvienas renkasi jam patinkantį paveikslą. Tačiau paveikslas gali būti ne tik labai meniškas, bet ir praktiškas dalykas. Į viską reikia žiūrėti kūrybiškai.

Paveikslas gali būti labai efektingas dekoro elementas ir pagyvinti aplinką. Pavyzdžiui, jeigu trokštate atnaujinti namus, nebūtinai reikia keisti sienų spalvą ar visus baldus, gali užtekti tik vieno paveikslo! Pavyzdžiui, pabodo švelnus pastelinis interjeras ir norite, kad namai atrodytų šiek tiek moderniau? Tuomet reikia atrasti prie esamo interjero derančias vaiskesnes ir sodresnes spalvas ir ieškoti tokių spalvų paveikslo. Modernumo namų interjerui suteiks abstraktaus stiliaus paveikslai, geometrinės figūros, neaiškūs siluetai. Siekdami modernumo nekabinkite ant sienų natiurmortų, gamtos peizažų, romantiškų piešinių ir t. t. Paveikslus taip pat galite panaudoti norimai atmosferai sukurti. Pavyzdžiui, kuriant restorano ant kavinės įvaizdį labai daug reiškia tai, kokie vaizdai kabo ant sienų. Pavyzdžiui, sporto baras tikriausiai ant sienos kabins garsių sportininkų nuotraukas, o provanso stiliaus kavinukėje kabos paveikslai, kuriuose pavaizduoti romantiški vaizdeliai. Šalto ir modernaus restorano sienas sušildys šiltų spalvų paveikslai su patraukliais vaizdais.

Paveikslai gali būti panaudojami išskirtinai praktiškai. Jeigu jūsų vaikai mėgsta piešti ant sienų, tikriausiai ankščiau ar vėliau norėsite tuos piešinius paslėpti. Nesijaudinkite jeigu vaiko piešinys yra žemiau nei įprastai kabo paveikslai. Kabinkite gražų paveikslų triptiką įstrižai. Nebijokite eksperimentuoti ir tikrai atrasite kažką gražaus ir mielo akiai. O jeigu taupote pinigus ir manote, kad paveikslai yra tik pinigų švaistymas, tuomet nusipieškite paveikslą patys. Nenusiminkite jeigu nemokate gražiai piešti. Galite daryti kažką modernaus. Štampuoti, klijuoti, lipdyti. Galite imtis įvairių technikų, nebūtina piešti kažką konkretaus, tiesiog pasiduokite savo fantazijai ir išliekite savo mintis. Pieškite geometrines figūras, linijas, grafiką ir t. t. Taip pat išskirtinį vaizdą suteikia rėmeliai. Stilingi, prie interjero derantys paveikslo rėmeliai suteikia išskirtinį vaizdą ir efektą. Derinkite paveikslo rėmelius prie interjero stiliaus. Jeigu interjeras minimalistinis, tuomet jokiu būdu nedėkite baroko stiliaus rėmelių, rinkitės siaurus, minimalistinius, matinius rėmelius, jeigu norite minimalistiniam interjerui suteikti solidumo, rinkitės metalinius rėmelius, taip interjeras atrodys prabangesnis.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *