Kategorijos

Pažintis su Gruzijos regionais: kerintis Svaneti

Gruzija, arba kaip šiomis dienomis priimta vadinti – Sakartvelas – neabejotinai yra viena iš tų šalių, kurias tikrai verta įtraukti į planuojamų kelionių sąrašą. Šis kraštas keliautojams gali pasiūlyti labai daug: nuo nuostabios gamtos ir didingų Kaukazo kalnų, autentiškų regionų ir miestelių, šimtmečius išlikusių architektūrinių pastatų, senovinių miestų ir piligrimų vertinamų šventų vietų, iki nuostabaus maisto, pasakiškai gardaus vyno bei poilsio ištroškusiems pamėgtų mineralinių vandenų arba Juodosios jūros regiono kurortų. Turbūt, norint aprėpti visą tai, į Gruziją tektų grįžti dar ne vieną kartą.

Tačiau šį kartą susikoncentruokime ties vienu Sakartvelo regionu – Svaneti. Nors šis regionas gali būti girdėtas ne visiems, patikėkite, apie jį sužinoti tikrai verta. Didieji Kaukazo kalnai su snieguotomis viršūnėmis, vingiuoti kalnų keliukai, statūs kriokliai ir šimtai kalnų upelių, laisvai besiganančios karvės, arkliai bei vežimus tempiantys jaučiai, žaliuosiuose slėniuose stūksantys viduramžių bokštai bei svetingiausi vietiniai gyventojai – štai toks tas kerintis Svaneti regionas. Tai yra vieta, kurioje atrodo, jog laikas yra sustojęs, o iš tikrųjų – jo čia niekada ir nebuvo. 

Tai viena aukščiausių apgyvendintų teritorijų visoje Europoje, išsidėsčiusi itin kalnuotose Kaukazo srityse. Nemaža dalis vietų, esančių Svaneti regione, yra pripažintos pasaulio kultūros paveldu. Iš šio regiono kilos žymusis sakartveliečių polifoninis dainavimas bei ypatingi jų šokiai. Tačiau vis daugiau keliautojų į šią vietą plūsta ne tik dėl šio etnografinio palikimo. Svaneti regionas taip pat yra garsus kalnų žygiais, sparčiai plėtojamomis slidinėjimo trasomis bei besivystančia turizmo infrastruktūra. Iš tiesų, dabar yra puikus metas aplankyti šį kraštą, kadangi plėtojama infrastruktūra sudaro palankias sąlygas keliauti po regioną, tačiau tuo pačiu Svaneti vis dar išlaiko savo autentiškumą: regionas dar neperpildytas turistų, o vietiniai gyventojai – dar nepraradę savo nuoširdaus svetingumo. 

Taigi, galvojantiems apie keliones į Gruziją, vertėtų apsvarstyti apie Svaneti įtraukimą į kelionės planą. Ypač, jeigu esate kalnų mėgėjai bei mėgstate žygius gamtoje. Kelių dienų Kaukazo kalnuose užtenka sustiprinti kraują, todėl žmonės jaučiasi energingi, žvalūs bei stiprūs. Populiari žygių trasa yra iš Mestijos į Ušguli miestelį. Toks žygis įprastai trunka apie 4 dienas, per kurias nužygiuojama apie 60 km neapsakomo grožio kraštovaizdžio apsuptyje. Kiekvieną žygio dieną galima išvysti vis besikeičiantį kraštovaizdį bei savitus gamtos akcentus: skersai kelią tekančią ledinę upę, kurią, norint tęsti žygio maršrutą, tenka perbristi pasiraitojus kelnes; stačius brūzgynus, kuriais tenka kopti į viršų; ranka pasiekiamas snieguotas kalnų viršūnes bei įspūdingus krioklius. Vienas iš autentiškiausių reginių šiame žygyje – tai akmeniniai viduramžių bokštai, stūksantys žaliuosiuose kalnų upių slėniuose. Senovėje, šeimos statydavo šiuos bokštus, jog galėtų apsiginti nuo priešų bei apsisaugoti nuo žiemos speigų, taip pat ten gyvendavo bei laikydavo gyvulius ir derlių. Šiomis dienomis kai kuriuose iš šių bokštų yra įkurti svečių namai bei muziejai. 

Leistis į tokį žygį bei aplankyti Svaneti regioną geriausia pavasario pabaigoje arba ankstyvą rudenį. Tokiu metu oras būna maloniai šiltas, bet ne per kaitrus, didžiausias kritulių kiekis jau būna iškritęs, o iš kalnagūbrių jau būna pasitraukęs per žiemą susikaupęs sniegas. Tiesa, šiuo laikotarpiu pakeliui sutiksite daugiausia bendrakeleivių, taip pat atvykusių į Svaneti regioną palankiausiu sezono metu.

Taip pat leistis į kalnų žygį Svanti regione galite kartu su Gamtos Pėdsakų komanda jų organizuojamų kelionių metų gegužės bei rugpjūčio/rugsėjo mėnesiais. Norintys sužinoti daugiau, apsilankykite svetainėje arba susisiekite žemiau nurodytais kontaktais:

Svetainė: https://gamtospedsakai.lt/

FB: https://www.facebook.com/GyvasPasaulis/

Email: [email protected]

 

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *