Kategorijos

Kodėl žmonės taip intensyviai perka mišką?

perka ir parduoda miskaKone kiekviename nedidelių miestų laikraščių numeryje galima rasti skelbimą, kad įmonė ar privatus asmuo perka mišką. Taip pat dažnai pastebimi ir skelbimai, kuriuose miškų savininkai praneša – parduodu mišką. Tiek vieni, tiek kiti tarpusavyje susiję, nes siekia uždirbti iš miško.

Tie, kurie perka mišką dažniausiai tai daro su tikslu jį iškirsti ir parduoti ar kaip kitaip panaudoti medieną. Priklausomai nuo miško brandumo, augančių medžių rūšies ir kitų dalykų skiriasi ir miško kaina, jo panaudojimo galimybės. Viena mediena labiau tinkama statyboms, kita naudojama popieriaus gamybai ar tiesiog malkoms. Be to, kai kurie miško pirkėjai panaudota ir šakas, smulkmę, likusią iškirtus gerą medieną, tačiau taip elgiasi ne visi, mat reikalinga tam tikra brangi technika, kuri ne visuomet atsiperka. Be to, smulkintų šakų ir kitų medienos likučių panaudojimas gana siauras, tad kai kuriems miškininkams tiesiog nenaudinga užsiimti papildomu darbu.

Tuo tarpu tie, kurie skelbimo antraštėje rašo „parduodu mišką“ dažniausiai nori greitai gauti pinigų, neužsiimdami miško kirtimu, leidimais ir kitais vargais, būtinais norint gaminti medieną savo miške. Taigi, parduodami mišką šie žmonės tiesiog gauna pinigus be papildomų vargų ir laiko gaišimo. Žinoma, parduoti mišką yra ne tik greičiau, bet ir mažiau pelninga, tačiau kai kuriais atvejais patiems kirsti gali kainuoti dar daugiau, vertinant ne tik laiką, bet ir technikos nuomą, papildomos darbo jėgos samdymą. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad šios nuomos kaina tikrai nemaža ir neretai gali būti brangesnis pasirinkimas nei malkų pirkimas ar tiesiog miško pardavimas supirkėjams.

Jeigu šiuo metu Jūs turite miško ir nežinote, kaip racionaliausiai jį panaudoti, ieškokite skelbimų, kuriais žmonės perka mišką, o jei galvojate, kad žiemai reikėtų pasirūpinti malkomis, o savo miško neturite – pasidomėkite, kas Jūsų rajone patalpino skelbimą su antrašte „parduodu mišką“. Abejais atvejais pasieksite naudos tiek Jūs, tiek kita pusė. Tačiau visuomet atkreipkite dėmesį į rinkos kainą – tik taip būsite tikri, kad neliksite kvailio vietoje gavę pernelyg mažą sumą pinigų ar įsigiję prastos vertės mišką už ypač brandaus miško kainą.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *