Pirties nuoma – puikus būdas gerai praleisti laiką
Pavargote, sušalote, norite atsipalaiduoti, išvalyti organizmą ar tiesiog gerai praleisti laiką? Susikraukite reikiamus daiktus ir žygiuokite į pirtį. Pirtis Jokūbave puiki vieta pailsėti, čia galima ne tik pirties nuoma, bet ir kubilo nuoma. Tačiau kaip žinoti, kokia jūsų sveikatai naudingiausia? Trumpai apibūdinsime kiekvienos pirties pliusus ir minusus.
SAUNA
Sauna, arba suomiška pirtis, idealiai tinka, jei mėgstate karštį. Oro drėgmė joje siekia vos 5-25 proc., o temperatūra – net 100 laipsnių. Karštis neleidžia organizmui išspinduliuoti šilumos, taigi tokia pirtis itin naudinga pajutus pirmuosius peršalimo požymius, taip pat jei sergate lėtiniu cistitu, artroze, nuolat šąla galūnės. Sauna gerai atpalaiduoja raumenis. Jei yra galimybė, pasikaitinkite po lengvos mankštos, tačiau, jei aerobikos treniruotė buvo labai intensyvi, į suomišką pirtį neikite – pernelyg didelis krūvis širdžiai. Sauna spartina medžiagų apykaitą, teikia gerų emocijų.
Vienas iš šios pirties trūkumų – kvėpavimo takų ir gleivinės išsausėjimas. Kad jis neatsirastų, patartina nuolat gurkšnoti vandenį. Pavojinga karštesnė nei 100 laipsnių sauna: gali sutrikti kraujotaka ir virškinimo sistemos veikla. Jei laukiatės kūdikio, sauną išvis pamirškite – nėščioms moterims kaitintis pavojinga.
Suomiškoje pirtyje patartina lankytis ne dažniau kaip kas pusantros ar dvi savaites.
RUSIŠKA PIRTIS
Rusiškoje, arba garinėje, pirtyje temperatūra kartais siekia ir 90 laipsnių, bet kur kas geriau, kad būtų 50-70 laipsnių. Užtat drėgmė net 80-100 proc. Pertis tokioje pirtyje – nemažas krūvis organizmui. Nors prakaitas žliaugte žliaugia, didelė drėgmė neleidžia jam greitai išgaruoti, ir kūnas intensyviai kaista. Garinė pirtis – puiki priemonė norint išsivaduoti nuo celiulito. Pirmiausia gerai išsikaitinkite, kai oda tolygiai įraus (neliks baltų lopų), išsitepkite medumi Ir išsivanokite vanta.
Pasak žinovų, tinkamiausias tirštas, neskaidrus šviesiai geltonos spalvos medus. Jis turi
daug antioksidacinių savybių, skatina skaidytis riebalus ir teigiamai veikia odą.
Į rusišką pirtį reikėtų užeiti 3-4 kartus ir kaitintis ne ilgiau kaip po 10 minučių. Nepamirškite užsidėti specialios kepurės ar apsivynioti galvos rankšluosčiu – juk norite išsaugoti sveikus plaukus! Po seansų paplaukiokite baseine arba palįskite po vėsiu dušu.
Jei dažnai kamuoja sloga, gerklės ir plaučių ligos, greitai peršąlate, į rusišką pirtį eikite vieną ar du kartus per savaitę. Tačiau, jei sergate širdies ir kraujagyslių ligomis, esate jautrios nervų sistemos, jos venkite. Rusiškoje pirtyje kaitintis draudžiama sergant venų varikoze, bronchine astma ir sunkiomis cukrinio diabeto formomis.
Parašykite komentarą