Kategorijos

Planuojate pirkti būstą?

Jau antri metai iš eilės Lietuvos nekilnojamojo turto rinka auga. Parduodama vis daugiau butų, individualių ir sublokuotų namų, maža to kainos taip pat pradėjo lipti aukštyn. Tačiau ar tikrai visada apdairiai renkamės naują būstą? Pateikiame keletą patarimų kaip elgtis jei planuojate artimiausiu metu įsigyti nekilnojamojo turto.

Dauguma jaunų šeimų būstą perka imdamos ilgalaikį kreditą. Šiuo metu skolintis yra itin tinkamas metas, nes palūkanų norma yra itin žema, tai reiškia, kad mėnesinės įmokos už kreditą taip pat yra mažesnės. Nei vieno procento nesiekiantis euribor leidžia skolintis net kelis kartus pigiau nei tarkime prieš aštuonis metų, kai vidutinės metinės palūkanos buvo daugiau kaip 5%. Žemiau pateikiame grafiką, kad geriau galėtumėte susidaryti bendrą vaizdą apie tai kaip keitėsi paskolų eurais palūkanos.

euriborPigios paskolos yra ne vienintelė priežastis kodėl vis daugiau lietuvių ieško naujo būsto. Kylanti šalies ekonomika bei didėjantis vidutinis darbo užmokestis taip pat skatina žmones ieškoti geresnio būsto ar net įsigyti antrą butą, kaip investicinį projektą. Pastebima ir kita tendencija, kad dalis miesto gyventojų persikelia į šalia miesto esančias teritorijas. Tai daroma dėl kainų skirtumo ir šiuo metu gerai įšvystytos priemiesčių infrastruktūros.

Vis dėl to specialistai nepataria ieškoti pigiausios vietos, perkant nekilnojamojo turto objektus. Būtent vieta, o ne būsto kokybė, dažnai apsprendžią tai kaip ateityje kils konkretaus būsto kaina. Atlikti kosmetinį remontą yra ganėtinai lengva, o štai perkelti fiziškai būstą į patrauklesnę vietovę, jau neįmanoma. Todėl renkantis būstą gerai įvertinkite tai kur jis randasi. Kartais verčiau gyventi mažesniame bute, bet miesto centre nei name priemiestyje. Ir tai aktualu ne tik dėl būsimo NT brangimo, bet ir papildomų kaštų, tokių kaip važinėjimas iki darbo, mokyklos ar parduotuvės.

Kitas svarbus faktorius renkantis būstą yra kaina. Dažnai perkant butą ar namą už skolintus pinigus yra netinkamai įvertinama rizika. To pasekoje praradus darbą ar atsiradus kitų papildomų išlaidų – žmonės susiduria su sunkumais mokant būsto paskolą. Specialistai pataria neviršyti 30% šeimos pajamų, būsto paskolos įmokai mokėti. Tokiu atveju lengviau bus susitvarkyti su finansiniais sunkumais, jei tokie atsirastu.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *