Planuojate statyti židinį: ką reikia žinoti?

Jotul židiniai
Jotul židiniai

Nėra nieko geriau, kaip už spragsintį gyva ugnimi židinį, kuris šildo ir ramina. Tai neatsiejama jaukių namų dalis. Tačiau norint sukurti jaukų kampelį su židiniu, neužtenka tik panorėti. Reikia ir gerokai pasidomėti kaip židinį įrengti saugiai. Todėl dalinamės keliais svarbiais patarimais ir židinio įrengimo etapais.

Židinio vieta

Kur įkurdinti židinį priklauso nuo interjero sprendimų. Tačiau reikia nepamiršti, jog skirtingi židiniai pasižymi skirtingomis savybėmis. Vienus galima projektuoti taip, kad jie galėtų stovėti net ir netoli degių namo konstrukcijų, o štai kitus galima statyti tiek prie sienos, prieš tai įrengus specialią ugniasienę. Geriauis, jog specialistai įvertintų kur galima būtų statyti židinį, jog jis puikiai įsikomponuotų interjere ir būtų saugioje erdvėje. Atminkite, kad savavališkas židinio statymas, neįvertinus grėsmių, kelia pavojų jums ir jūsų turtui.

Židinio kaminas

Kaminas labai svarbi židinio dalis. Svarbiausia, jog įrengiant, kaminas būtų tinkamai išmatuotas ir pritaikytas židiniui. Galima naudoti kaminų įdėklus, kurie leidžia židiniui tinkamai funkcionuoti. Jei norite, kad židinys veiktų efektyviai, jis turi būti sujungtas su kaminu, kurio vidinis skersmuo yra didesnis už pačio dūmtraukio išleidimo angą. Skamba šiek tiek nesuprantamai ir nesate tikras, kaip veikia jūsų židinio kaminas? Kreipkitės į specialus, kurie įvertins poreikius ir technines specifikacijas kaminui ar kamino įdėklui.

Židinio montavimas

LR įstatymai nedraudžia savo namuose statyti patiems židinį ar malkomis kūrenamą krosnelę. Tačiau patys pagalvokite ar turite pakankamai žinių šiam reikalui? Kartais pigiau ir lengviau patikėti šį darbą profesionalams. Pavyzdžiui, montuojant laisvą stovinčią krosnelę, prireiks dviejų specialistų, kurią krosnelę pastatys per 4-5 val. tad tai išties stipriai nepalengvins jūsų piniginės. Tuo tarpu, sudėtingos konstrukcijos kaminai židiniams yra brangesni ir įmantraus židinio montavimas gali turkti kelias dienas, todėl tokių darbų kaina gerokai šokteli į viršų. Kita vertus, kokybė ir saugumas niekada nekainuoja pigiai.

Ventiliacija namuose

Norint, kad židinys gerai funkcionuotų ir ugnis kurentųsi, reikia ne tik malkų ir degtukų, tačiau reikia ir oro. Jei namai labai gerai užsandarinti arba mechaninė ventiliacija yra galingesnė už natūralią kamino trauką, kamino trauka bus sutrikdyta ir židinys praras savo funkcionalumą. Koks sprendimas? Tiekite lauko orą židiniui tiesiogiai.

Ir galiausiai, jei jau džiaugiatės nauju židinio, atminkite, kad tai ne tik dailus interjero aksesuaras. Jį būtina tinkamai prižiūrėti, todėl reguliariai valykite ir židinio kaminą, ir patį židinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.