Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663
Plaukimas Žeimena: ką verta žinoti? - StraipsniuKatalogas.eu

Kategorijos

Plaukimas Žeimena: ką verta žinoti?

Žeimena
Žeimena

Nusprendę išmėginti baidarių nuomą neretai pasirenka upę Žeimeną. Dažniausiai tai lemia kitų žmonių teigiami atsiliepimai, geras upės žinomumas ir panašios, susijusios priežastys. Pasirinkti šią upę nėra blogai, tačiau reikia šiek tiek žinoti, kad plaukimas būtų maksimaliai malonus.

Pradėti galima nuo to, kad baidarių nuoma Žeimena išskirtinė vien tuo, jog tai viena švariausių upių Lietuvoje. Nepaisant didžiulio jos populiarumo, upė eilę metų pripažįstama kaip ypatingai švari. Matyt prie to prisideda ir krantus puošiantys pušynai, ir gerėjantis žmonių suvokimas, kad upėse reikia elgtis atsakingai, būtina tausoti gamtą, ją saugoti nuo šiukšlių.

Planuojant vienos dienos plaukimą yra labai daug ir įvairių baidarių maršrutų, tačiau norint plaukti ilgiau siūloma plaukti ne vien tik Žeimena, bet ir pasiplaukioti Žeimenio, Šakarvų ir Lūšio ežerais. Tai leis pamatyti panašius, bet kartu ir labai skirtingus vandens telkinius, pasimėgauti plaukimu tiek siauresnėmis upės vietomis, tiek ir plačiausiais ežerais.

Galvojant apie nakvynė galimi net keli variantai. Didesnėms kompanijoms, norinčioms ne tik plaukti baidarėmis Žeimena, bet ir paplaukiojus užsiimti įvairiomis kitomis pramogomis gali būti pasiūlyta sodybos nuoma, tuo tarpu norintiems atsipalaiduoti gamtoje – nakvynė palapinėje kokioje nors stovyklavietėje, kurių šiame regione tikra netrūksta.

Nesvarbu, pasirinksite sodybos nuomą su pirtimi ar nakvynė vos ne po atviru dangumi, plaukimas Žeimena Jums tikrai įsimins ir norėsis dar bent kartą, o po to dar bent keletą kartų sugrįžti ir plaukti, irkluoti ir leisti laiką šioje puikioje upėje.

Labai svarbu, kad mėgaudamiesi Žeimenos suteikta galimybe plauti saugotumėte ją, tai yra, nešiukšlintumėte, paisytumėte keliamų reikalavimų ir rekomendacijų, pamatę pažeidimus praneštumėte atitinkamoms institucijoms, išmokytumėte elgtis gamtoje ir kitus.

Baidarių nuoma Žeimena ypač populiari, čia praplaukia ne viena dešimtis baidarių kiekvieną dieną, todėl upė neišvengiamai patiria skriaudos.

Jei manote, kad Žeimena yra per toli ir vien dėl jos vykti iš namų Vilniuje ar kitame mieste toli – klystate. Jokia kita upė neprilygsta Žeimenai, kaip ir niekada nepavyks rasti identiškų žmonių. Taigi, jei niekada neplaukėte Žeimena – pats laikas tą padaryti nors ir šiandien.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *