Kategorijos

Poilsis ir vandens turizmas Dzūkijoje

baidariu nuoma ulaDzūkija – tai į pietryčius įšsidriekęs Lietuvos kraštas, kitaip dar vadinamas Dainava. Šis regionas garsėja neapsakomu kraštovaizdžiu. Vietovės šiek tiek kalvotos, gausu pušynų. Apskritai Dzūkija – pati miškuočiausia Lietuvos teritorija. Dainavos giria siekia net 135 000 ha plotą. Ne veltui šis kraštas garsėja grybautojais. Juk nuo seno sakoma: „Jei ne grybai ir ne uogos, dzūkų mergos būtų nuogos“. Dzūkija taip pat turtinga upėmis. Šį regioną kerta Nemunas, Neris ir Merkys. Merkio upė turi netgi keletą intakų – tai Grūda, Skroblus, Ūla. Taip pat Dzūkijos krašte įsteigtas pirmasis Lietuvoje „Žuvinto“ rezervatas, kiek vėliau – „Čepkelių“ rezervatas. Ne mažiau svarbus yra ir Dzūkijos nacionalisnis parkas. Dzūkijos teritorijai priklauso Vilnius, Trakai, Alytus, Birštonas, Druskininkai, Lazdijai, Varėna, taip pat Merkinė.

Merkinė – tai miestelis Dzūkijos regione, garsus savo istorija, architektūriniais paminklais, akį traukiančiais kraštovaizdžiais. Čia yra garsusis piliakalnis, menantis ant jo stovėjusią pilį, kuri istoriniuose metraščiuose minima XII a. Nuo piliakalnio atsiveria Merkio, Nemuno ir Stangės santaka. Senoji miesto dalis – urbanistikos paminklas, kuriame saugomas gatvių tinklas, aikštės planas, užstatymo elementai. Šioje miestelio dalyje stovi XV a. pastatyta gotikinė Merkinės Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčia, po perstatymo įgijusi baroko elementų. Joje yra daug dailės kūrinių. Merkinės centre, ant rotušės pamatų, pastatyta cerkvė, kurioje dabar veikia kraštotyros muziejus. Taip pat Merkinėje yra V. Krėvės gimnazija, prie kurios stovi, žymaus Lietuvos rašytojo Vinco Krėvės paminklas, bei Dzūkijos nacionalinio parko informacinis centras, kuriame – dailės galerija. 1,5 km į pietvakarius nuo Merkinės, Nemuno kairiajame krante, yra Jonionių akmenys – senovinė paleoastronominė stebykla.

Aktyvus poilsis Lietuvoje daugybės gyventojų dėmesio sulaukia vasarą. Geru oru norisi atsiplėšti nuo darbų ir pažinti gražiausias Lietuvos vietas. Tačiau kad karštis nesugadintų kelionės – vis dažniau pasirenkamas vandens turizmas. Vandens turizmas Lietuvoje yra gan platus, tačiau dažniausiai plaukiama baidarėmis. Plaukimui šia vandens transporto priemone puikiai tinka Lietuvos upės. Tačiau labai svarbu pasirinkti tokį maršrutą, kuris džiugintų nuostabiu kraštovaizdžiu. Tam puikiai tinka Dzūkija, kurioje gausu pušynų ir smėlėtų skardžių. Vienas populiariausių vandens turizmo pasirinkimų Dzūkijoje yra baidarių nuoma Ūla, kadangi galima pasigrožėti skardžiais, kilpomis bei atodangomis. Ūlos upė įtaka į Merkį. Jos vanduo yra gan vėsus, kadangi Ūla turi nemažai šaltinių. Ši upė pasižymi stipria ir veržlia srove bei gausybe posūkių, dėl to baidarių nuoma Ūla yra įdomus ir aktyvus laiko praleidimo būdas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *