Kategorijos

Portas: gardaus vyno ir žavingų kontrastų miestas

Pigūs skrydžiai į PortąNors Portas nėra oficiali Portugalijos sostinė, šis miestas įtakos visai šaliai ir jos kultūrai turėjo ne ką mažiau nei sostinė Lisabona. Ne veltui šalies pavadinimas kilo nuo vardo Portas. Šis miestas didžiuojasi tik viename slėnyje (Duere) gaminamu portveinu, kuris garsina Portą visame pasaulyje.

Portas yra turistų lankoma ir mylima vieta ne tik dėl vyno – miestas stebina savo architektūra, muziejais, tiltais, ir kontrastuojančia senąja ir moderniąja miesto dvasia. Pigų skrydį į Portą siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Porto senamiestis yra be galo spalvingas – išsiskiriantis sienų plytelių mozaikomis ant namų fasadų. Šią architektūros tradiciją Portas perėmė iš maurų užkariautos Ispanijos ir išlaikė iki pat šiandien. Porto miestas yra didelis, todėl ir architektūros stilius čia nėra vienodas. Nors plytelių ornamentai tęsiasi per visą miestą nuo pastato ant pastato, mieste vis tiek išryškėja naujų rajonų ir senamiesčio ribos.

Ryškiausiai iškilęs pastatas Porte – Clerigos bokštas. Tai 75 metrų aukščio bokštas iš granito, į kurį kopiant tenka įveikti 240 laiptelių. Tačiau po šių pastangų prieš jūsų akis iškilsianti panorama tikrai nenuvils.

Praca da Ribeira – tai prie Douro upės esanti aikštė, apsupta ryškiaspalvių pastatų

ir daugybės jaukių kavinių bei restoranų. Pačioje aikštėje kas vakarą renkasi miesto jaunimas ir linksmai leidžia laisvalaikį. Netoliese įsikūrusi ir turgavietė bei amatų dirbtuvės. Čia praeidami užuosite šviežių kepinių kvapus iš kepyklų ar girdėsite įvairius garsus iš dirbtuvių.

Itin įspūdingas reginys Porte – naktiniai tiltai. Vienas garsiausių Porto tiltų „Dom Luis“ buvo pastatytas paties Gustavo Eifelio. Šiandien juo važiuoja miesto metro, o pėstieji gali upę kirsti jiems pritaikytu šaligatviu. Naktį stebint iš tolo tiltas pribloškia nuostabiu apšvietimu ir didybe.

Tad nedelskite ir įsigykite lėktuvų bilietus į Portugalijos miestą – Portą.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *