Kategorijos

Prezervatyvai tada ir dabar

prezervatyvai

Prezervatyvas lotyniškai reiškia – apsauga, apsaugojimas. Tai labiausiai paplitusi apsisaugojimo nuo nėštumo priemonė visame pasaulyje. Prezervatyvai taip pat naudojami apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų. lotyniškai reiškia – apsauga, apsaugojimas. Tai labiausiai paplitusi apsisaugojimo nuo nėštumo priemonė visame pasaulyje. Prezervatyvai taip pat naudojami apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų.

Šiuolaikinio prezevatyvo principas atrastas ir naudotas Senovės Romoje, tačiau krikščioniškosios dorovės principai sustapdė prezervatyvo evoliuciją iki pat XVI amžiaus kai Europoje išplitęs sifilis vėl iškėlė prezervatyvą iš gilios praeities. Prezervatyvo pirmtakas – medžiaginis mašelis išmirkytas specialiuose medikamentuose. Tačiau jis buvo naudojamas labiau dėl ligų prevencijos nei dėl nepageidaujamo nėštumo. Vėliau prezervatyvas buvo patobulintas. Prasidėjo prezervatyvo – ėriuko žarnos era. Jie  buvo pradėti gaminti Prancūzijoje ir buvo eksportuojami į kitas šalis iki pat XIX a. pabaigos kai pasaulį išvydo prezervatyvas iš plonos gumos. Masinė prezervatyvų gamyba prasidėjo XIX amžiaus viduryje. Tiesa, iš pradžių jie buvo daugkartiniai.

Dabartiniai dažniausiai gaminami iš latekso. Tiesa, kai kurie žmonės yra alergiški lateksui, todėl jie priversti naudoti brangesnius prezervatyvus, pagamintus iš poliuretano.

 

Prezervatyvai priskiriami prie barjerinės kotracepcijos metodo, nes sudaro barjerą, kuris neleidžia spermai patekti į makštį. Galie rasti prezervatyvus su spermicidais, kurie spermą padaro negyvybinga.

Kaip naudoti prezervatyvą? Prezervatyvas maunamas ant sukietėjusios varpos. Turi būti palikta pakankamai vietos spermai. Ištraukiant varpą iš makšties patariama prilaikyti prezervatyvą, kad jis nenusmuktų.

Prezervatyvas visiškai apsaugo nuo nėštumo tik tuo atveju jeigu yra kokybiškas, nepažeistas ir teisingai naudojamas. Todėl svarbu įsitikinti, kad prezervatyvas yra tvarkingai supakuotas, jo galiojimo laikas dar nepasibaigęs. Nelaikykite prezervatyvų tesioginiuose saulės spinduliuose ir karštame ore. Taip pat nenešiokite jo kišenėse, nes gali būti pažeidžiama pakuotė. Taip pat venkite pirkti prezervatyvus iš ten, kur jie laikomi vitrinose prieš nuolatinį apšvietimą ar tiesioginius saulės spindulius, o kylant bet kokiam įtarimui dėl prezervatyvo kokybės ir saugumo jį išmeskite.

Taip pat esama ir moteriškų prezervatyvų. Jis yra daug didesnii ir visai kitokios formos nei vyriškas prezervatyvas. Uždaras galas dedamas į makštį, o uždaras galas lieka išorėje. Moteriški prezervatyvai gaminami iš poliuretano, jie yra labai minkšti ir lankstūs.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *