Priekabų nuoma

priekabu-nuomaAnksčiau ar vėliau turimo automobilio dydžio pradeda neužtekti. Dažnai tai nutinka pagausėjus šeimai, atliekant namų remontą ar kraustantis. Jei didelio automobilio reiks nuolat – teks saviškį keisti į didesnį. Tačiau jei didesnis automobilis reikalingas trumpam laikotarpiui visada galima rasti alternatyvų. Pirmas variantas – taksi ir kitų pervežėjų paslaugos. Problema čia kyla tik dėl to, kad reikia papildomai derintis prie kito žmogaus. O žmogaus darbo laikas nemažai kainuoja. Nors, kraustantis papildomas žmogus tikrai nekliudo. Ir ne tik dėl fizinės jėgos nešant baldus, bet dėl patarimų kaip geriau pritvirtinti ar sutalpinti daiktus. Prastai pritvirtinti daiktai gali nukentėti arba sugadinti patį automobilį. Dažnai didesniam automobiliui gali reikti ir didesnės vairuotojo pažymėjimo kategorijos (Pvz. jei transporto priemonė su kroviniu sveria daugiau kaip 3.5 tonos). Alternatyva – automobilio arba priekabos nuoma. Nuomojantis automobilį pats jį vairuojate, tad nereikia prie nieko derintis. Bet tuo pačiu ir nešate visą atsakomybę už automobilį bei krovinį. Svarbu nepamiršti, kad pakrautas automobilis svers daugiau ir gali nebeužtekti turimos kategorijos.

Jei pervežti reikia ne žmones, o krovinį dažnai pigesnis ir patogesnis būdas – priekabų nuoma. Automobilinė priekaba aukštais bortais ir su tentu būna pakankamai didelė ir talpi. Svarbus jos privalumas – galite ją palikti su kroviniu reikiamoje vietoje arba palikti ją tuščią ir atvažiuoti pasikrauti tada kai ji bus jau pakrauta. Priekabų nuoma ženkliai pigesnė nei automobilių nuoma, nes pati priekaba kainuoja pigiau nei automobilis ir jos draudimas taip pat žymiai pigesnis. Dar vienas priekabų nuomos privalumas – vairuosite savo automobilį, o ne svetimą. Prie automobilio bet kokiu atveju reikia priprasti, tad tikrai smagiau vairuoti nuosavą automobilį nei svetimą. Deja priekabų nuoma turi ir trūkumų. Visų pirma – tai automobiliui reikia kablio prie kurio kabinama priekaba. Ir reikalingas ne tik kablys, bet ir elektros laidai, kad tvarkingai veiktų priekabos žibintai (šviesos, posūkiai, stabdžių lemputės). Antra – lengvasis automobilis nėra pritaikytas didelių svorių vežiojimui. Dėl to tempiant priekabą kenčia visas automobilis, ypač jo variklis, stabdžiai, amortizatoriai ir sankaba. Todėl tokiam automobiliui sankabos, stabdžių kaladėlių ar amortizatorių keitimas turės būti atliekamas dažniau nei automobiliui kuris nevelka priekabos.

Viską apibendrinus – geriausias variantas yra nuomotis transportą iškart su vairuotoju. Jei dėl vienos ar kitos priežasties to daryti nenorite – turite rinktis ar nuomotis priekabą ir ją kabinti prie savo automobilio ar nuomotis tiesiog didesnį automobilį. Abu būdai turi savų privalumų ir trūkumų, tad reikia pasverti visus už ir prieš.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.