Kategorijos

Privatiems kreditoriams bus dedamas apynasris

kreditoriaiFinansų sektoriaus laukia ryškūs pokyčiai – ne tik greitųjų kreditų bendrovės, bet ir privatūs paskolų teikėjai privalės tenkintis apribota pinigų skolinimo veikla. Jau ruošiami įstatymų projektai kaip reikiant neramina tuos, kurie teikia paskolas su nekilnojamo turto įkeitimu. Jie privalės laikytis visų nustatytų sąlygų, kurios bus keliamos mokumo vertinimo nuostatose. Būtina pabrėžti, kad šie privatūs kreditoriai dabar taip pat turės būti registruojami. Aišku, pirmiausia reikia sulaukti įstatymų priėmimo, nes dabar šie privatūs skolintojai gali veikti ir nė netikrinant kliento mokumo. Tai liečia tuos paskolų tiekėjus, kurie fiziniams asmenims finansavimą suteikia tik su nekilnojamo turo įkeitimu, o tos paskolos internetu be užstato, kurios iki šiol teikiamos, nebus pakitusios – tvarka galioja lygiai taip pat kaip ir anksčiau.

Kredito teikėjams, kurie skolina pinigus su NT užstatu, bus daug problemų įgyvendinant visus keliamus reikalavimus. Lietuvos bankas jau paruošė įstatymo projektą, kuriame numatoma, jog šie paskolų teikėjai bus registruojami atskirame sąraše – jie nebus traukiami į vartojimo kredito teikėjų sąrašą, jie bus registruojami analogiškame sąraše, tik jame bus tie fiziniai asmenys, kurie teikia paskolas su turto įkeitimu.

Bene didžiausias pliusas yra tas, jog ir šie paskolų teikėjai privalės tiksinti klientų mokumą. Prieš tai kredito teikėjai netgi akcentuodavo, jog jie netikrina kliento mokumo – jiems svarbiausias užstatas, o tai net nepažeidė jokių įstatymų. Dabar jie turės kaip ir kredito bendrovės tikrinti mokumą naudojantis įvairiomis viešai prieinamomis duomenų bazėmis.

Išlieka tam tikros sąlygos, kurios ko gero nekis – šie kreditoriai galės reikalauti norimų palūkanų neatsižvelgiant į leistiną normą – tiesiog tos normos nebus. Vartojimo kredito bendrovės turi laikytis įstatyme numatytų reikalavimų dėl palūkanų nustatymo.

Taip pat reikia paminėti, kad šiems kredito teikėjams bus reikalavimas sudarant paskolos sutartį. Kai kurie asmenys tiesiog išrašydavo vekselį ir už tai gaudavo paskolą, o taip pat sudarydavo hipotekos įkeitimo sutartį. Dabar paskolos sutartis bus privaloma ir ten turės būti visi pagrindiniai duomenys apie suteikiamą paskolą.

Greitieji kreditai visą parą nebėra teikiami po paskutinių įstatymo atnaujinimų, tačiau minėti paskolų teikėjai ko gero šio apribojimo nesulauks.

Šaltinis: Getcredit.lt

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *