Kategorijos

Proteinas ir kreatinas. Kodėl jis svarbus sportuojantiems?

Maisto papildai – vis labiau populiarėjantys produktai sportuojančiųjų tarpe. 

Žmonės suvokia elementarią jų naudą – tinkamai subalansavus jų vartojimą, galima suteikti savo organizmui daugiau reikalingų medžiagų ir taip lengviau pasiekti norimų rezultatų salėje. 

Ar tai būtų raumenų auginimas, kūno linijų ryškinimas ar kiti tikslai, šių preparatų pagalba mums bus lengviau pasiekti tai ko norime.

Šiame straipsnyje aptarsime keletą faktų apie proteiną ir kreatiną, vienas iš svarbiausių medžiagų sportuojantiems.

Proteinas ir jo papildai

Ko gero kiekvienas sportuojantis girdėjęs kokios svarbos yra proteinas norint pasiekti tinkamų sporto rezultatų. Ypač tie asmenys kuriuos domina raumenų masės auginimas.

Tam, kad gauti pakankamai šios naudingosios medžiagos, būtina, visų pirma, pasirinkti tinkamą mitybą, kurioje būtų užtektinai proteino turinčių maisto produktų.

Keletas tokių produktų:

  • Vištienos krūtinėlė
  • Tunas
  • Jautiena
  • Lęšiai
  • Kiaušiniai ir kt.

Pakankamas proteino kiekis padeda palaikyti raumenų masę bei stiprumą. Tačiau vien su maistu mes jo nepasisaviname, ypač jeigu labai intensyviai sportuojame. 

Dėl šios priežasties sportuojantys renkasi proteino maisto papildus, įskaitant baltymų miltelius, darosi proteino kokteilius, valgo daugiau batonėlių su naudingomis medžiagomis ir t.t.

Kada vartoti proteino papildus?

Tai iš esmės priklausys nuo pačio žmogaus ir jo pasirinkimo. Daktarai jog saugu vartoti proteino papildus bet kada – prieš, po ar pačios treniruotės metu, tam, kad palaikyti bei greičiau atstatyti reikiamą medžiagų balansą organizme.

Kai kurie renkasi pasistiprinti papildais tarp valgių ar valgio metu. Taigi, žiūrėkite kaip jums patogiau.

Kreatinas – be papildų, sunkiai apsieinama

Kreatinas – tai dar viena medžiaga kurią mūsų organizmas gaminasi natūraliai. Daugiausia jos rezervų bus skirta mūsų raumenims, širdies veiklai ir smegenims.

Tiesa, natūraliai jos pasigaminame nepakankamai.

Moksliniai tyrimai rodo, jog žmogaus kepenys ir inkstai pagamina maždaug pusę viso būtino mums kreatino. Kita pusė, žinoma, ateis iš tinkamų maistų maisto produktų vartojimo.

Produktai turintys kreatino:

  • Vištiena
  • Kiauliena
  • Tunas
  • Lašiša
  • Silkė ir kt.

Vėl gi, kad gauti pakankamai kreatino, svarbiausia yra tinkamai maitintis. 

Tiesa, intensyvios treniruotės metu šios medžiagos rezervai organizme smarkiai nukrenta, todėl sportuojantiems taip pat rekomenduojama vartoti papildus, tam, kad palaikyti normalią raumenų veiklą bei energijos kiekį organizme.

Kada reikia vartoti kreatino maisto papildus?

Kreatinas veikia kiek kitaip nei proteinas. Kuomet pastaroji medžiaga padeda sustiprinti raumenys ilgainiui ir juos auginti, kreatinas labiau pasižymi staigia energijos banga kuri gali būti labai svarbu kuomet išvargstame atlikinėdami pratimus salėje.

Šios medžiagos vartojamos ir profesionaliame sporte

Tiek kreatinas, tiek proteinas atneša savitos naudos ir profesionaliu sportu užsiimantiems žmonėms. Kultūrizmo atstovai kuriems labai svarbu palaikyti geras kūno linijas, dažnai renkasi proteino turinčius maisto papildus, tam, kad palaikyti reikiamą raumenų masę.

Sporto šakose kur reikalinga didesnė išvertmė – dviračių sportas, krepšinis, bėgimas ir pan., daugiau yra suvartojama kreatino turinčių papildų, kadangi jie padeda suteikti papildomos energijos rungčių metu, tuomet kai išnaudojami pagrindiniai energijos rezervai (pvz.: maistas).

Pabaigai

Aptarėme kreatino bei proteino svarbą sportuojantiems žmonėms. Iš tiesų šių medžiagų galima gauti pakankamai ir tinkamai valgant, tačiau maisto papildai gali padėti palaikyti tinkamą medžiagų balansą prieš, po ar pačios treniruotės metu.

Jei nežinote kokį planą mitybai ir papildams pasidaryti, pasikonsultuokite su savo treneriu ar pažįstamais žmonėmis kurie jau užsiiminėja sportu. Tokiu būdu tikrai žinosite ko reikia būtent jums ir kaip galite padėti sau pasiekti norimų rezultatų.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *