Kategorijos

Rabarbarų pyragas

Vaikystėje valgydavome rabarbarus pasidažydami į cukrų. Tada dar nebuvo maksimų su bet kokiu derliu bet kokiu metų laiku. Pavasarį būdavome išsiilgę bet kokio šviežaus gardėsio.  Paskui išmandrėjom, rabarbarus ilgam užmiršom, ir Ponas Tvarkingasis juos visus nudžyrino žoliapjove.. Buvo ilgi berabarbariai metai, kol pagaliau vėl atsipeikėjome ir rabarbarų panorome. Dabar jų parsinešu iš kaimynų daržo.

Aš pati atkandus rabarbaro, savo skonio receptoriais nejaučiu, ar yra ten kokio vitamino ar mineralo, bet sklando gandai, kad rabarbarai vertingi dėl juose susikaupusių mineralinių medžiagų: kalio, kalcio, fosforo, magnio, geležies. Yra ir vitaminų C, B1, karotino.

Smagiu pavadinimu tie rabarbarai. Skaičiau, kad šį žodį kartoja aktoriai Anglijos teatruose, jei reikia sukelti neaiškų foninį murmesį. “Rhubarb, rhubarb, rhubarb”. Man atrodo, ką anglai bekalbėtų, viskas yra neaiškus murmesys, bet jiems pats murmusiausias yra “rhubarb”.

Rabarbarai yra daržovės, bet jiems prie veido, oi, tai yra prie koto, tinka desertai. Tai daržovė, kuri norėjo būti vaisiumi.  Obuolių pyrago receptus galima pritaikyti be didelės rizikos.

“Septyniuose virtieniuose” aprašyti bent keli rabarbarų pyrago receptai. Naujausias receptas: trapios tešlos pagrindas, užpiltas rabarbarais ir švelniu grietinės kremu, kuris sušvelnina jų aštroką rūgštumą. Užbarstytas trupiniais, kurie kol kalbos inspekcija negirdi vadinami štreizeliu.

Įdomų aromatinį niuansą suteikia rozmarinai.

Rabarbarų sezonas nėra ilgas – kai tik išaugina žiedynus, pasidaro nebelabai geri. Anksti pavasarį juose daug citrinų ir obuolių rūgščių, o vėliau pradeda kauptis oksalo rūgštis, iš kurios organizmui nieko gero. Taigi, nors maksimoje bet kada, kaimynų daržuose tik gegužė ir birželis – rabarbarų derliaus metas. Tikiuosi šį pavasarį dar kokį receptą spėsiu išbandyti. Dar turiu tokį klausimą: ar kas nors skaito čia rašomus straipsnius? Jei priskaitėte iki šios vietos, duokite kokį nors ženklą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *