Kategorijos

Rąstinio namo privalumai

Mediena – ekologiškai švari gamtinė statybinė medžiaga, kuri nekenkia aplinkai ir teigiamai veikia žmogų. Spygliuočių rąstuose likę sakai teigiamai veikia rąstiniame name gyvenančių žmonių kvėpavimo takus. Taip pat nustatyta, kad šilta natūralios pušinės ar eglinės medienos spalva teigiamai veikia žmogaus psichinę būklę, ramina nervų sistemą ir sukuria palankias sąlygas pilnaverčiam poilsiui.

Medinės sienos pasižymi gera šilumos ir garso izoliacija. Dėl gerų šiluminės izoliacijos savybių mediniame name ne tik šilta žiemą, bet ir vėsu vasarą, tad tokius namus galima statyti pačiomis įvairiausiomis klimato sąlygomis. Rastinio namo sienos sukaupia šilumą ir tolygiai paskirsto visoje patalpoje. Dėl šios savybės sienos paviršiaus temperatūra yra labai artima patalpos temperatūrai, kas sąlygoja komfortą patalpoje.

Rąstiniai namai palaiko natūralų drėgmės balansą namo viduje. Padidėjus drėgmei rąstų sienos ją sugeria. Patalpoms išsausėjus, medis drėgmę grąžina atgal. Tokiu būdu drėgmė rąstinio namo viduje visada bus tokia pati kaip ir lauke. Rąstiniame name, skirtingai nei kitų tipų pastatuose oras neišsausėja. Rąsto savybė akumuliuoti drėgmės perteklių ir ji atiduoti padeda palaikyti optimalią kambario temperatūrą. Rąstinis namas “kvėpuoja”, todėl jame nereikalinga kondicionavimo sistema, o natūrali ventiliacija vyksta per sienas.

Sausas medis yra geras garso izoliatorius. Dėl savo fizikinių savybių medis gerai sugeria garsą ir neleidžia jam sklisti aplinkoje. Todėl vidinės rastinės pertvaros tarp kambarių užtikrina garso slopinimą. Medis pasižymi ir tuo, kad sugeria ir mažina vibraciją.

 

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *