Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/carrentm/domains/straipsniukatalogas.eu/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663
Ratlankiai – ne tik dėl grožio! 4 patarimai, kaip išsirinkti naujus

Kategorijos

Ratlankiai – ne tik dėl grožio! 4 patarimai, kaip išsirinkti naujus

Nusidėvėjo seni, norite gražesnių, susilankstė įvažiavus į duobę? Priežasčių keisti ratlankius gali būti labai įvairių. Tinkami ratlankiai ne tik gražiai atrodys, bet su jais jūsų automobilis važiuos be trikdžių. Galite turėti itin galingą mašiną, tačiau netinkami ratlankiai trukdys išvystyti greitį, laiku sustoti ar sklandžiai įveikti staigesnį posūkį. Todėl labai svarbu išsirinkti būtent jūsų automobiliui tinkančius ratlankius ir padangas. Dalinamės 4 patarimais, kaip tą padaryti.

 

  1. Parametrai

Rinkdamiesi naujus ratlankius, turėtumėte atkreipti dėmesį į skersmenį coliais, skylių skaičių, koks atstumas tarp skylių milimetrais bei išnešimas. Ratlankiai taip pat gali būti parinkti pagal mašinos markę, modelį bei tinkamą skersmenį.

Kviečiame susisiekti su „Balsana“ specialistais. Jie patars, kokius ratlankius pirkti, kokie yra tinkamiausi pagal jūsų automobilį ir „kišenę“. Na, o įsigiję ratlankius internetu, savo prekes gausite itin greitai.

 

  1. Ratlankių tipai

Ratlankių šiais laikais jau gaminama labai įvairių. Siūlomi plieniniai štampuoti arba lengvojo lydinio lieti ir kalti. Lengvojo lydinio gaminiai – lengvesni, sveria maždaug 5–6 kg. Dėl to ratus lengviau valdyti, mašina greičiau išvysto greitį ir geriau stabdo. Beje, šiuos ratlankius renkasi ir tie, kurie nori, kad mašina atrodytų gražiai. Lengvojo lydinio ratlankiai gaminami įvairesnių spalvų ir formų.

Tačiau lengvojo lydinio ratlankiai neatsparūs itin stipriems smūgiams. Pažeisti jie dažniausiai skyla, o ne įlinksta kaip plieniniai ar dar kitaip vadinami skardiniai. Autoservise plieninius / skardinius galima išlyginti. Beje, lengvojo lydinio ratlankiai dažniausiai kainuoja daugiau, nei plieniniai.

 

RATLANKIA  – PLIUSAI IR MINUSAI

Plieniniai ratlankiai:

  • Nėra itin patrauklūs savo išvaizda. Tačiau juos pagražinti galima naudojant ratų gaubtus;
  • Pigesni, atsparesni įbrėžimams nei lengvojo lydinio ratlankiai.

 

Lengvojo lydinio ratlankiai:

  • Pagrindinis šių ratlankių trūkumas – aukšta kaina. Jų gamybos išlaidos 1,5–3 kartus didesnės nei plieninių ratlankių;
  • Su šiais ratlankiais lengviau valdyti automobilį, mašina staigiau išvysto greitį. Galima rinktis itin ilgaamžius, atsparius druskos korozijai.

 

Patarimas renkantis būtų toks: pirmiausiai įvertinkite kelius, kuriais nuolat važinėjate. Jei jums kasdien tenka įveikti didžiausias duobes, tenka važiuoti akmenuota bekele – rinkitės tvirtesnius skardinius ratlankius. Tačiau, jei keliai lygūs, norite, kad mašina atrodytų gražiai ir sklandžiai išvystytų greitį – dairykitės į lengvojo lydinio ratlankius.

Jūsų apsisprendimą taip pat gali lemti ir kaina. Pavyzdžiui, tam pačiam automobiliui tinkančių ratlankių kainos (Balsana.lt parduotuvėje):

  • lieti ratlankiai; 16 5 114.3 39 60.1 6.5 „Dezent TD Silver“ – kaina 74,99 Eur / 1 vnt.
  • skardiniai ratlankiai; 16 5 114.3 39 60.0 6.5 „Metalinis Original“ – kaina 47,99 Eur / 1 vnt.

 

  1. Nusidėvėjimas

Kaip ir padangos, ratlankiai gali nusidėvėti. Susilankstyti, įskilti, prarasti savo tvirtumą dėl labai ilgo dėvėjimo ar netinkamos apkrovos bei greičio. Kokios būklės jūsų ratlankiai galite pasitikrinti atvykę į autoservisą „Balsana“, adresu Kareivių g. 2C.

Specialistai patars, ar jau metas keisti ratlankius bei kokių ieškoti. Beje, jei turite plieninius ratlankius, jiems susilanksčius, servise „Balsana“ juos ištiesins. Meistrai įvertins susilankstymą, ir jei jis bus nedidelis bei nekels pavojaus važiavimui, ištiesins. Galėsite dar ilgai važinėti, išleidę minimalią sumą pinigų.

 

  1. Sezoniškumas

Galite montuoti kitas padangas ant tų pačių ratlankių arba keisti visą komplektą – ir ratlankius, ir padangas. Jei turite žiemines padangas, o ieškote vasarinių – gali būti, kad turimi ratlankiai jums netiks. Vasarinės ir žieminės padangos kartais skiriasi savo pločiu – todėl ir ratlankių reikės kitų.

Kita vertus turėdami vasarinių ir žieminių ratlankių bei padangų rinkinius išvengsite permontavimo. Nereikės stoviniuoti eilėse piko metu – ratus pasikeisti galėsite ir patys.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *