Kategorijos

Veido kauke su spanguoliu ekstraktu
Veido kauke su spanguoliu ekstraktu

Visi žinome, kad spanguoles valgyti sveika: šios nedidukės, rūgštokos, vaiskiai raudonos rudens uogos – tikras sveikatos ir vitaminų šaltinis. Tačiau iš spanguolių     gauti naudos galima ne tik jas valgant, bet ir naudojant kosmetiką su spanguolių ekstraktu. Tai liudija pastaruoju metu ženkliai padidėję spanguolių pardavimai kosmetikos tikslams. Ekstraktas gaminamas iš uogų sėklų, odelės ir minkštimo. Jame  gausu omega-3, omega-6 ir omega-9 rūgščių, antioksidacinių savybių turinčio vitamino C, antioksidantų polifenolių, vertingų mineralų: fosforo, geležies, kalio. Ekstraktas pasižymi žemu pH, taip pat veikia kaip puikus odos kondicionierius.

Tad panagrinėkime išsamiau, kokias odos bėdas išspręsti ir kokius privalumus išlaikyti padeda spanguolių ekstraktas. Jau minėtos ekstrakto sudedamosios dalys nulemia, kad šis pasižymi puikiomis antioksidacinėmis ir antiuždegiminėmis savybėmis. Spanguolių ekstrakte esantys antioksidantai kovoja su oksidacinį stresą sukeliančiais ir tokiu būdu senėjimą skatinančiais laisvaisiais radikalais, lėtina kolageno ir elastino išeikvojimo procesus. Dėl didelio spanguolių ekstrakte esančio fenolių kiekio jis veikia antibakteriškai, gydo uždegimus.

Tad jei turite problemų dėl sudirgusios, spuoguotos odos arba tiesiog norite ją ilgiau išsaugoti lygią, švytinčią ir elastingą, būtinai atkreipkite dėmesį į kosmetikos priemones, praturtintas spanguolių ekstraktu. Šiomis kosmetikos priemonėmis vertėtų pasidomėti ir jei kankina rimtesni odos negalavimai – egzema ar psioriazė (žvynelinė).

Nepraeikite pro kosmetiką su spanguolių ekstraktu ir jei skundžiatės sausėjančia, pleiskanojančia oda – ekstrakte esančios omega-3, omega-6 ir omega-9 rūgštys efektyviai saugo odą nuo išdžiūvimo. Spanguolių ekstraktas puikiai drėkina, minkština, ramina ir saugo odą. Tad produktai su spanguolių ekstraktu padės atsikratyti nemalonaus odos sausumo ir tempimo.

Tačiau tai – dar ne visi spanguolių ekstrakto nuopelnai. Ekstraktas efektyviai pašalina negyvas ląstelės, šitaip ne tik užtikrindamas odos atsinaujinimą ir užkirsdamas kelią senėjimui, bet suteikdamas odai sveiko spindesio bei švytėjimo. Oda ilgą laiką išlieka gaivi.

Tad neabejokite spanguolių nauda ir neužmirškite jas ne tik valgyti, bet ir pasidairyti kosmetikos priemonių su šių uogų ekstraktu. Antioksidacines, antibakterines ekstrakto savybes, idealų omega-3 ir omega-6 rūgščių santykį išnaudoti kosmetikai buvo susiprasta palyginti neseniai. Tačiau kol bus aktualu atrodyti jaunai, išlaikyti odos sveikatą, jos elastingumą ir gyvybingumą, tol produktai su spanguolių ekstraktu nepraras savo aktualumo ir neišnyks.

www.natureja.lt

 

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *