Kategorijos

Roma – kelionių klasika

Pigūs lėktuvo bilietai į RomąKiekvienos šalies sostinė pelno tokį titulą ne veltui – dažniausiai tai istoriškai ir kultūriškai svarbiausi šalių miestai, kurie reprezentuoja valstybę ir yra geriausias jos identiteto atspindys. Ne išimtis ir Italija bei jos sostinė Roma. Tai per daugiau nei du tūkstančius metų susiformavęs ir iškilęs vienas didingiausių ir įspūdingiausių Europos miestų, kasmet pritraukiantis apie dešimt milijonų turistų per metus. Kas verčia keliautojus net ir po kelis kartus apsilankyti Romoje ir kodėl šį miestą pamatyti bent kartą gyvenime verta kiekvienam? Pigų skrydį į Romą siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Istorija. Roma ir Atėnai – tai miestai, laikomi mūsų ir visos Europos civilizacijos lopšiu. Romoje buvo išrasti keliai, sugalvotas centrinis šildymas, išrastas cementas, iki šiandienos mūsų naudojamas romėnų kalendorius ir net kanalizacija. Šiandienos pasaulis būtų nepalyginamai kitoks, jeigu Roma nebūtų egzistavusi. Beje, Lietuvos istorijoje egzistuoja momentas apie legendinį Gediminaičių atstovą Palemoną, kuris iki XIX a. Lietuvos didikų buvo kildintas iš senovės Romos.

Kultūra ir menas. Romos architektūra, menas, literatūra nuo pat seniausių laikų per visus istorinius laikotarpius galėjo pasigirti pasaulinio lygio pavyzdžiais. Tai liudija miesto veidas ir kultūrinis palikimas. Mieste rasime tiek nuo imperijos laikų išlikusių šventyklų, tiek gotikinės architektūros pavyzdžių, tiek Renesanso ir Baroko statinių. Roma ir visa Italija buvo didžiausias Renesanso centras, kuriame kūrė ir garsusis Mikelandželas.

Religija. Roma unikali tuo, jog pačiame mieste yra įsikūręs Vatikanas – popiežiaus rezidencija. Giliausiai tikintys katalikai bent kartą gyvenime atvyksta į Vatikaną ir taip išpildo savo asmeninę piligrimystę.

Politika. Senovės Romoje gimė šiandien pasaulyje dominuojanti valdymo forma – respublika. Jau senovės romėnai suprato, kad šalį turi valdyti jos piliečiai, o ne monarchas. Tad vėl gi – už galimybę prisidėti prie mūsų bendro gyvenimo tvarkymo turime būti dėkingi Romai.

Maistas. Kelionė į Romą bus bergždžia, jeigu ten neišbandysite tikrosios itališkos virtuvės. O kur geriau išbandyti tradicinius Italijos patiekalus, jei ne šalies sostinėje? Lazanija, pica, pasta (makaronai), ravioli, tiramisu, espreso kava, kapučino, parmezanas yra labiausiai pasaulyje vertinami itališki patiekalai ir produktai.

Tad nedelskite ir įsigykite lėktuvų bilietus į Italijos miestą – Romą.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *