Rožių patrauklumas

RožėsVisais laikais žmonės mėgo įvairius augalus, o ypač gėles. Gėlynų galima rasti jau prieš kelis šimtus metų, jei ne prieš kelis tūkstančius. Jau senais senais laikais žmonės gėrėjosi gėlėmis ir jas augino, soduose, prie namų, parkuose. Ypač mėgstami yra rožynai ir rožės. Nors ir turi dygliuotą kotą, rožė laikoma viena mėgstamiausių ir populiariausių gėlių. Tiesa, šiomis dienomis jau yra veislių ir be spyglių ant koto arba galima nusipirkti rožių, jau nuskabytais spygliais. Rožes neša ir mokyklinukai rugsėjo pirmąją ir į pasimatymus einantys jaunuoliai ir vyrai. Rožės dovanojamos ir per gimtadienius ir per jubiliejus ir kone visas kitas progas. Tai universali gėlė, patinkanti daugeliui. Galbūt dėl to, jog turi neįprastą lapų išraitymą, ji pavergia tiek žmonių savo grožiu.

                  Šiais laikais rožių galima rasti įvairiausių spalvų, nuo raudonų – tradicinių, iki mėlynų. Taigi, net ir nemėgstantiems raudonos spalvos, rožės gali patikti. Daug kas augina rožių krūmelius ir prie namų. Nesunku šiais laikais nusipirkti dekoratyvinių rožių svogūnėlių ar pačių krūmelių. Juos pasodinus beliks tik gerai rūpintis ir laukti, kol pradės skleisti pasirinktos spalvos žiedus. Nemažai rožių galima rasti ir miestų parkuose, botanikos soduose. Galbūt jos mieste ir neužauga tokios gražios, kaip sode, bet tikrai džiugina kiekvieno praeinančio akis.

                  Kaži ar rastume kitą gėle, kuri galėtų būti rožės pakaitalas, tai yra, tokia populiari ir tokia visų mėgstama. Gal tulpės? Ne, jos populiariausios turbūt tik vieną dieną per metus, kai kovo 8 – ąją vyrai sveikina moteris su jų švente. Kitos gėlės, tokios kaip gvazdikai ar narcizai, toli gražu nėra tokios populiarios kaip rožės. Daug žmonių net nežino kaip jos iš tikrųjų atrodo! O ar rastume žmogų, niekada nemačiusio paprasto rožės žiedo? Ko gero, ne.

                  Nepaisant rožių populiarumo, neverta pamiršti ir į šoną atmesti visų kitų gėlių. Juk žmonės turi įvairių skonių. Galbūt vieni mėgsta sode prie namelio auginti daug mažų spalvotų gėlyčių, o kitiems galbūt patinka tik lauko ar miško gėlės? Šios taip pat yra renkamos ir neretai iš jų daromos puokštės. Žinoma, tuomet reikia išlaukti žydėjimo metu, kuris trunka ne taip ir ilgai. Na o nusipirkę įvairiu laiku žydinčių rožių, galėsime jomis džiaugtis kone visą šiltąjį sezoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.