Internetinėse parduotuvėse daugelis žmonių gali rasti šiuolaikiškų rūbų už gana nedideles kainas, tačiau blogiausi tai, kad vartotojai visiškai neskiria dėmesio tokių el. parduotuvių analizavimui. Kiekvienam pirkėjui verta įsitikinti, kad rūbai internetu yra perkami saugiose vietose, nes ir elektroninėje erdvėje dažnai pasitaiko nesąžiningų pardavėjų. Kiekvienam perkančiam rūbus būtina žinoti, kad kainos rodiklis yra vienas iš paprasčiausių signalų, kuris gali įspėti apie galimas apgavystes. Matote, kiekviena prekė turi nustatytą savikainą, todėl ji negali būti pigesnė nei jos pagaminimo kaštai. Jeigu drabužiai internetu yra parduodami už tokias sumas, kurias būtų galima prilyginti savikainai, tada galima manyti, kad pardavėjas bando kažką suregzti.
Taip pat reikėtų žinoti, kad saugumą garantuoja ir kitos priemonės. Perkantys internetu visada turėtų atkreipti dėmesį į naršyklės lange esančią informaciją – joje nurodoma ar svetainė yra saugi. Jeigu prie adreso laukelio nėra jokios informacijos, vadinasi el. parduotuvė nenaudoja SSL sertifikato duomenų perdavimo saugumui užtikrinti. Jeigu sertifikatas yra, tada prie adreso laukelio turi būti žalias arba geltonas pranešimas, jog ryšys yra saugus. Jeigu nieko nėra nurodoma, neturėtumėte galvoti, kad tokioje el. parduotuvėje apsipirkti yra nesaugu – tiesiog tokie sertifikatai parodo, kad yra dedamos nemažos pastangos į duomenų saugumo užtikrinimą. Didžioji dalis populiariausių el. parduotuvių tokių sertifikatų nenaudoja, tačiau jeigu atrasite tokią, kuri tą sertifikatą turi, turėkite galvoje, kad saugumu čia tikrai yra rūpinamasi.
Kitas atvejis, padedantis suprasti galimas apgavystes – duomenų slėpimas. Jeigu pardavėjas savo el. parduotuvėje nenurodo jokios informacijos apie save, vadinasi jis kažką slepia. Įmonės privalomai turi nurodyti savo duomenis interneto svetainėje, tačiau jeigu el. parduotuvė priklauso paprastam žmogui, jis tokios informacijos neprivalo nurodyti. Yra nerašyta taisyklė, kad jeigu prekiauja ir paprastas žmogus, jis vardan pasitikėjimo, iš anksto svetainėje nurodo savo vardą, pavardę bei veiklos registracijos numerį. Tokia informacija leidžia vartotojams suprasti, kad niekas nieko neslepia. Jeigu nematote visiškai jokios informacijos, turėkite galvoje, kad galbūt pardavėjas ne viską jums atskleidė – galbūt jo veikla vykdoma neteisėtai ar kažkas panašaus.
Parašykite komentarą