Kategorijos

Šaldytuvas – svarbiausias virtuvės prietaisas

Šaldytuvas yra neatsiejama kiekvieno gyventojo virtuvės dalis. Vienas pirmųjų pirkinių remontuojant arba naujai įrenginėjant virtuvę, neabejotinai, yra šis buities prietaisas. Jis neleidžia nesunaudotam maistui taip greitai sugesti, ilgiau išsaugo produktų išvaizdą, skonį ir šviežumą, nes retas vartotojas perka arba gamina maistą tik vienam valgymui, o išmesti nesunaudotus produktus arba nesuvalgytą maistą reiškia būti nebūti ekonomišku vartotoju ir negalvoti apie ekologiją.

SaldytuvaiŠaldytuvai skiriasi savo dydžiu, forma, jie gali būti su įmontuotu šaldikliu arba be jo, taip pat kitomis charakteristikomis, pavyzdžiui, šaldymo tolygumu, atšildymo trukmės ir dažnumo reikalingumu, elektroniniu valdymu ir kitomis funkcijomis. Galimas netgi spalvos pasirinkimas, nors populiariausiais išlieka balti ir pilki šaldytuvai, tačiau raudonas šaldytuvas gali tapti puikiu virtuvės akcentu. Didelės šeimos vis dažniau renkasi dvigubus dviejų durų šaldytuvus, kurie leidžia nesukti galvos dėl vietos trūkumo viduje. Galima rinktis į baldus įmontuojamą šaldymo prietaisą, tačiau žymiai populiaresnis yra laisvai pastatomas prietaisas, nes jį lengviau prižiūrėti, sugedus – lengviau sutaisyti.

Norint maisto produktus išlaikyti šviežius kiek įmanoma ilgiau ir pratęsti šaldytuvo eksploatacijos laiką, prietaisą reikia nuolat prižiūrėti – be reikalo nedarinėti, atidarytą laikyti kuo trumpiau, kartais pakeisti sandarinimo gumas, patariama kartą per savaitę nuvalyti lentynas, dureles, daržovių stalčius, bent du kartus per metus, nesant didesnio poreikio, šaldytuvą visiškai atitirpinti ir išvalyti. Siekiant išvengti blogo kvapo reikia nuolat peržiūrėti maisto produktus ir sugedusiais atsikratyti, stiprų kvapą skleidžiančius ir lengvai kvapą sugeriančius reikėtų laikyti dėžutėse arba suvyniotus į popierių, taip pat galima naudoti specialius kvapų sugėriklius ir gaiviklius.

Protingas žingsnis – renkantis šaldytuvą pasitarti su šios srities specialistais, kurie padės surasti optimaliausią sprendimą ir patars, kokį prietaisą pasirinkti atsižvelgus į kiekvieno poreikius ir galimybes.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *