Kategorijos

Sapnų poveikis mūsų poilsiui

Toli gražu ne visada išsimiegame taip gerai, taip norėtume. Ir priežasčių tam gali būti daugybė – persivalgymas, pervargimas, triukšmas, nepatogi lova ar išvis lovos neturėjimas. Kartais miegoti trukdo tiesiog sapnai – ir nebūtinai košmarai. Sapnų gausa nakties metu apkrauna smegenis, priverčia kartais pabusti, galvoti, ką ką tik susapnavome. Ir tokie budinėjimai tikrai neprisideda prie gero nakties miego ir poilsio. Žinoma, košmarai – kur kas stipresnis miegą trukdantis veiksnys, po jų jau galima ir nebeužmigti. Tačiau išsimiegoti ir ne tokie baisūs sapnai, o kartais gal net visai malonūs.

Kita vertus, be sapnų gero miego būti taip pat negali. Miego metu mūsų raumenys puikiai atsipalaiduoja ir pailsi, tačiau smegenims viskas kur kas sudėtingiau. Kažkokioje būdravimo fazėje jos vis tiek turi išlikti. Dėl to evoliucijos eigoje mūsų miegas išsiugdė kelias fazes, kurių metu skirtingai ilsisi smegenys. Tik taip pavyksta gerai pailsėti ne tik kūno raumenims, bet ir dažnai kur kas labiau vargstančioms smegenims. Ir viena iš tų fazių yra sapnavimas, metas, kuomet regime įvairiausius sapnus. Kaip jau minėta aukščiau, galinčius gerokai patrikdyti mūsų gerą miegą. Kitą vertus, be sapnavimo fazės gerai pailsėti vėlgi nepavyks, tad tai ir neišvengiama. Belieka tikėtis, jog arba sapnuosime ką nors labai neutralaus, netrukdančio miegoti, arba tiesiog neatsiminsime tų sapnų iš viso. O tai – visai neblogas būdas į juos nereaguoti. Ir labai dažnas, beje.

Poilsis, miegas ir sapnavimas jo metu gali turėti ir kitokį poveikį geram mūsų poilsiui. Kalba sukasi ir link košmarų, neleidžiančių atsipalaiduoti net visą sekančią darbo dieną ar net kelias. Arba jei esate sapnų reikšmių aiškinimo, sapnininko mėgėjas, net ir paprasti sapnai jums gali neduoti ramybės. Nors iš pažiūros susapnuojate ką nors gražaus, įdomaus ar tiesiog keisto, kas neturėtų niekaip jūsų trikdyti, štai sapnininkas priverčia kur kas giliau apie tai susimąstyti. Kartais toks prisiskaitymas, jog net paprastas sapnas gali reikšti kokią nors artėjančią nelaimę, neišvengiamai trukdo mums ir ilsėtis, ir miegoti, ir dirbti, ir apskritai gyventi. Na, bent iki tol, kol sapną arba jo reikšmę pamirštate ar tiesiog nusprendžiate nekreipti dėmesio.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *