Kategorijos

Saugi motoreduktorių eksploatacija

Motoreduktorių kategorijai priskiria agregatus, kurių korpuse yra apjungtas reduktorius ir variklis su elektrine pavara. Jie plačiai paplito įvairiuose ūkio sferose. Tokių įrenginių privalumais laiko kompaktiškus gabaritus, paprastą aptarnavimą, eksploataciją ir aukštą naudingumo koeficientą.

Didelę paklausą turi specialūs reduktoriai. Tokių įrenginių projektavimas vykdomas atsižvelgiant į tam tikrus klientų poreikius, įskaitant individualių techninių užduočių reikalavimus. Tikslinės auditorijos dėmesiui siūlomi agregatai ekstrudinėms mašinoms ir maišytuvams, pramoniniai įrengimai su lygiagrečiais velenais, kūginiai reduktoriai naudojami pramonėje, sunkioje pramonėje naudojami aparatai, agregatai su aušinimu skysčiu.

Eksploatuojant motoreduktorius svarbu laikytis saugos reikalavimų. Traumatizmo rizika surišta su šių taisyklių pažeidimu, bei įrenginių naudojimu ne pagal jų tiesioginę paskirtį. Pavojingi faktoriai eksploatuojant žemos įtampos įrenginius susiję su sunkiais padariniais palietus besisukančius paviršius, nudegimais kontaktuojant su įkaitusiais mazgais.

Motoreduktorių aptarnavimui prileidžiami tik kvalifikuoti darbuotojai, kurie yra praėję specialius apmokymus, bei išklausę saugumo instruktažą. Ypač svarbu, kad personalas būtų apmokytas suteikti pirmąją medicininę pagalbą esant traumoms. Įmonės vadovas atsako už periodinius jo pavaldinių žinių tikrinimus – rezultatai įnešami į tam skirtą žurnalą.

Įrenginių eksploatacija saugiu režimu numato tikslinga laikymąsi gamintojo reikalavimų. Jeigu standartinėje komplektacijoje yra numatytas apsauginis dangtis, jis būtinai turi būti uždėtas. Svarbu atkreipti dėmesį į temperatūrą, prie kurios leidžiamas agregato darbas. Įrenginio transportavimas leidžiamas tik užveržus kilpinius varžtus. Jie ir yra skirti saugiam pavarų prietaisų transportavimui. Jeigu reduktorius turi du kilpinius varžtus, tai būtent juos abu ir reikia naudoti, jokio papildomo krovinio tvirtinti neleidžiama. Iš karto po transportavimo patikrinkite pristatytą įrenginį. Jeigu atsirado pažeidimų būtinai praneškite apie tai transportavimo įmonei. Esant galimybei atsisakykite eksploatacijos. Esant pokyčiams nebūdingiems normaliam darbo režimui (pavyzdžiui, perkaitimui, triukšmui, vibracijai) reduktorių reikia išjungti. Nustatykite priežastį, esant reikalui kreipkitės į serviso centrą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *