Kategorijos

Saulės energija namuose – apsimoka ar ne?

Solet

Kadangi gamtos ištekliai senka – vis daugiau žmonių pradeda daugiau dėmesio skirti atsinaujinančios energijos šaltiniams, kurie veikia tam tikros įrangos pagalba. Sistemos kainos vis labiau krenta, o tai dažniausiai ir yra viena pagrindinių priežasčių, kuri skatina žmones detaliau domėtis, pavyzdžiui, saulės energija.

Šiuo metu saulės elektrinės yra tarsi ant bangos. Vis daugiau žmonių jomis džiaugiasi, svarbiausia, kad ne tik verslai, tačiau taip pat ir privatūs asmenys, kuriems svarbu gamta, ateitis, o tuo pačiu ir jų pačių gyvenimas.

Natūralu, kad vienas vertinimo aspektų yra įrangos kaina ir jos atsiperkamumo mastai. Juos ir bandysime aptarti straipsnyje.

Elektra – visuose namų žingsniuose

Kadangi šiuo metu daugelis žmonių pirkdami prietaisus namuose net nežiūri – kiek energijos jie naudoja, žinoma, kad poreikis gauti energiją kuo pigiau yra visiškai suprantamas. Juk mes ne tik kasdien naudojame buitinius prietaisus, kurie veikia elektros pagalba, tačiau lygiai taip pat ir šildome arba vėsiname namus, gerinama būsto mikroklimatą būtent su sistema, kuri veikia elektra. Požiūris į jos išgavimo kaštus kinta taip pat, kadangi pirkti elektrą įprastai tampa gana brangu. Štai tokiu atveju saulės elektrinės ir tampa vertinama opcija.

Dažniausiai įranga atsiperka per kelerius metus, tačiau viskas priklauso nuo to – kiek sunaudojate elektros ir kokiu tarifu. Verta yra tartis su specialistais, kurie dažniausiai jau po pirmos konsultacijos gali gana tiksliai pasakyti – per kiek laiko įranga atsipirks Jūsų atveju ir tuo pačiu kokia sistema tinka labiausiai. Taupyti variantų yra daug, tačiau įvertinus, kad saulės elektrinės perkamos daugeliui metų – per daug taupyti neverta. Ypač, kai rizikuojama kokybe.

Galima gauti paramą

Mitas, kad saulės elektrinės yra labai brangios. Jų kainos yra labai įvairios ir kinta priklausomai nuo to – kokios sistemos dalys bus pasirenkamos. Visgi, faktas, kad tai yra investicija, kuri dažniausiai atsiperka per kelerius metus, tad verta detaliau domėtis tokia opcija, kuri padeda sutaupyti.

Taip pat siūlome nepamiršti, kad APVA parama yra puiki paskata pagerinti savo gyvenimą ir išbandyti elektrines, kurios padeda ne tik gyventi ekologiškiau, tačiau taip pat ir ekonomiškiau. Svarbiausia, kad fiziniams asmenims keliamos dotacijos sąlygos tikrai gana paprastos, tad jas atitinka daugelis žmonių, kurie kelia poreikį gauti paramą.

Saulės parkai – su kaimynais

Jeigu neturite sklypo, kuriame būtų galima komponuoti savo elektrines, o namo stogas netinkamas – tokiu atveju nepamirškite, kad yra tokia opcija kaip saulės parkai. Jie atveria galimybes gyventi kur kas tvariau ir tuo pačiu džiaugtis pigiau kainuojančia įranga, kadangi dažniausiai tokie kompleksiniai parkai yra kuriami siekiant aptarnauti visą gyvenvietę. O įmonės, kurios parduoda įrangą, dažniausiai tokioms bendruomenėms siūlo nuolaidas.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *