Kategorijos

Saulės stogai – ateities technologija su šviesia ateitimi

Kai ateina laikas rinktis namui stogą, pasirinkimas šiai dienai yra ypač didelis – Bituminiai stogai, čerpiniai stogai, skardiniai stogai, žalieji ar nendriniai, ir t.t. Tačiau, tai, ką sukūrė Tesla, pakeis mūsų visų požiūrį į individualių namų statybą ir stogo dangas. Ši amerikiečių kompanija sukūrė čerpes, kuriuose yra užslėpti saulės kolektoriai. Tai reiškia, kad išklojus savo namo stogą šiomis čerpėmis, Jūs tuo pačiu gaminsite ir elektrą, kuri gaunama iš tiesioginės ir netiesioginės saulės apšvitos. Tesla kompanijos teigimu, toks stogas daugiau nei visiškai aprūpina standartinius namus reikiama elektros energija.

Technologijų išmaniesiems namams sukurta daug, tačiau stogai, kurie gamina elektrą yra tikras lūžis išmaniųjų namų rinkoje. Šis technologinis sprendimas išsiskiria tuo, kad sumontavus tokį stogą, jis nuo pat pirmos dienos pradeda atsipirkinėti, o po atsipirkimo, dar ir uždirbti namų savininkams. Kitos technologijos, dažniausiai optimizuoja vienas ar kitas namui tenkančias sąnaudas ir padeda taupyti. Šie stogai, tiesiogine to žodžio prasme uždirba namų savininkams pinigus. JAV Tesla kartu su partneriais suteikia paskolas tokiems stogams įrengti

Saulės stogai (Ang. Solar Roof) pasižymi išskirtinai gražiu dizainu ir apsaugine kokybe, todėl tai nebus mėlynų celių sudėjimas ant namo viršaus, ir pavadinimas tai stogu. Kas įdomiausia, tai, kad Teslai pavyko čerpes sukurti taip, kad celės praktiškai nesimatytų. Žinoma, priėjus labai arti ir labai gerai įsižiūrėjus tai padaryti galima, tačiau padengus stogą šia danga, niekas ant stogo nelips, todėl bendrame vaizde celių nesimatys.

Kalbant apie stogo patvarumą, tai saulės stogų čerpės, yra ypač patvarios. Lyginant su standartinėmis čerpėmis šios čerpės yra 3 kartus patvaresnės, nei įprastos, todėl Tesla suteikia net 30 metų garantiją savo produkcijai dėl gamtos išdaigų, bei 30 metų garantiją, jog stogas Jums gamins elektrą.

Saulės stogų kaina, priklauso nuo stogo dydžio ir formos. Preliminariai, vienas kvadratinis metras saulės stogo kainuoja 50 Eur. Papildomai dar kainuos Tesla elektros kaupiklis, kurio kaina apie 6500 Eur. Be darbo sąnaudų, 200 kv ploto stogui įsigyti, teks pakloti apie 16 500 Eur. Sąlyginai tai nėra kaina, kuri būtų neįkandama standartiniam būstui, ypač žinant, kad toks stogas, kas mėnesį Jums sugeneruos apie 30-40 Eur už saulės elektros pardavimą.

Šiuo metu galima rinktis iš 2 tipų stogų, 2018 metais bus pristatyti dar 2 saulės stogų čerpių tipai. Panašu, kad JAV rinkoje ši technologija susilaukė didelio susidomėjimo, ir jau pateikta tūkstančiai išankstinių užsakymų šiems stogams įrengti. Galima tikėtis, kad netolimoje ateityje, tokių stogų bus galima pamatyti ir Lietuvoje.

Kai šiuo metu stogų įvairovė bei pasirinkimas yra didelis, Tesla į stogų rinką palaipsniui įneš ir kitokį pasirinkimą. Tad ateityje, renkantis stogą, reikės pirmiausia nuspręsti, ar namas bus padengtas standartiniu stogu, ar išmaniuoju stogu, kuris namus padarys energetiškai draugišku aplinkai. Gal visgi, tai naudingesnis pasirinkimas?

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *