Sauskelnes suaugusiems – kaip teisingai parinkti?

Kaip teisingai parinkti sauskelnes suaugusiems
Kaip teisingai parinkti sauskelnes suaugusiems

Prieš pradedant rinktis sauskelnes suaugusiems vertėtų dar kartą pagalvoti ar iš tiesų šios priemonės yra reikalingos jums ar jūsų artimiesiems. Sauskelnės suaugusiems dažniausiai yra skiriamos naudoti esant vidutiniam arba stipraus laipsnio šlapimo nelaikymui. Tačiau lengvo laipsnio šlapimo nelaikymas ne visuomet yra priežastis naudoti sugeriančias sauskelnes. Tokiais atvejais puikiai tinka paprastesni gaminiai – įklotai, gaminami tiek moterims, tiek vyrams.

Atkreipkite dėmesį į sauskelnių suaugusiems formą

Nors vienareikšmių rekomendacijų nėra, tačiau neretai sauskelnių suaugusiems forma yra parenkama remiantis individualiais poreikiais. Gydytojai rekomenduoja išbandyti keletą sauskelnių variantų formos ir gamintojų atžvilgiu, ir tik po to apsispręsti dėl tinkamiausių.

Bendrosios rekomendacijos renkantis sauskelnes suaugusiems:

  • Paprastai uždaros, dar vadinamos klasikinėmis, sauskelnės su lipniais užsegimais labiau tinka gulintiems ligoniams, negalintiems savarankiškai pasirūpinti savo higiena. Tačiau jei ligoniui patogesnės yra pusiau atviro tipo sauskelnės, jos taip pat yra tinkamos naudoti. Vienintelis nerekomenduojamas sauskelnių tipas gulintiems ligoniams – sugeriančios kelnaitės, kadangi jos sugeria nepakankamą skysčio kiekį ir jas nepatogu uždėti.
  • Vidutinio ar didelio aktyvumo žmonėms, galintiems judėti savarankiškai, vienkartinės kelnaitės – optimalus pasirinkimas. Tokios kelnaitės ne taip pastebimos dėvint po viršutiniais drabužiais, o dėvintysis gali jas pasikeisti savarankiškai.
  • Sunkaus šlapimo nelaikymo atvejais aktyviems žmonėms ir tiems, kurie juda vežimėlio pagalba, galima naudoti pusiau atviro tipo sauskelnes suaugusiems. Jos tvirtinamos ant juosmens ir sugeria pakankamą skysčio kiekį. Tuo pačiu, dėka atvirų klubų, jos užima mažiau vietos po viršutiniais drabužiais ir nesukelia papildomo prakaitavimo.
  • Atviro tipo sauskelnės paprastai rekomenduojamos stambesnio sudėjimo arba labai liekniems žmonėms, nepriklausomai nuo to, ar jie juda savarankiškai, naudojasi vežimėliu ar visai nejuda. Be to, atviro tipo sauskelnės sugeria gana nemažą skysčio kiekį, todėl jas galima naudoti ir esant stipriam šlapimo nelaikymui.

Sauskelnių suaugusiems dydžiai

Sauskelnių suaugusiems dydžiai turi būti parenkami atsakingai. Yra klaidinga manyti, jog didesnio dydžio sauskelnės sugeria didesnį skysčio kiekį. Svarbu žinoti, kad net mažiausio dydžio (XS) sauskelnės suaugusiems gali būti didelio sugeriamumo. Tačiau jei sauskelnės dėvinčiam žmogui yra per didelės, jos gali netinkamai sulaikyti drėgmę, ją praleisti, tokiu būdu sukeldamos diskomforto pojūtį. Na o jei sauskelnės yra per mažos, jos pernelyg smarkiai priglus prie kūno, spaus ir nutrins odą.

Sauskelnių suaugusiems dydis yra parenkamas pagal pilvo srities išmatavimus. Apimtys nustatomos matuojant lanksčia matavimo juosta plačiausioje vietoje žemiau juosmens ir aukščiau klubų. Tačiau šalia šių matmenų yra naudinga žinoti ir juosmens bei klubų apimtis, kadangi kai kurie gamintojai dydžius nurodo vadovaudamiesi šiais duomenimis.

Kiekviena sauskelnių pakuotė yra pažymima raidėmis XS, S, M, L, XL, XXL. Taip pat ant pakuočių yra nurodomos šių raidžių išraiškos skaičiais (centimetrais). Todėl žinant tikslius išmatavimus neturėtų būti sunku pasirinkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.